ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997738
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : FABRİKALAR MAH. / AHATLI
Oda Sayısı : 2+1
: 39
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 18.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/462 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
16.08.2019 14:20
Satış Yeri
:
ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2018/462 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 7178 Ada, 12 Parsel, FABRİKALAR Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm 7178 Ada 1 Nolu Parsel Belediye Adresine Göre:Fabrikalar Mahallesi, 3051.Sokak, No : 16 Adresindeki SEYDA APARTMANININ Olduğu Yerdir. ( Dükkan niteliğindeki 1 nolu bağımsız bölümde köklü bir şekilde tadilat yapılarak, 1 nolu bağımsız bölüm MESKEN OLARAK kullanılır duruma getirilmiştir. )1 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Kepez İlçesi, Fabrikalar Mahallesi 7178 Ada, 12 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 3 normal kat olarak inşa edilmiş Seyda Apartmanının, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Güney - Doğu Cepheli Bir Dükkandır. ( Dükkan niteliğindeki 1 nolu bağımsız bölümde köklü bir şekilde tadilat yapılarak, 1 nolu bağımsız bölüm MESKEN OLARAK kullanılır duruma getirilmiştir. ) Meskendir. ( Ortak Alan Dahil ) 39 m2 alana sahiptir. ( 1 nolu bağımsız bölümün alanı dosya içinde bulunan 01.04.1997 Tarih ve 02 / 18 Nolu Yapı Ruhsatından Alındı. ) İçinde : 1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Banyo ve WC bölümü vardır. Salon tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. Oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramadır. Pencerelerde demir korkuluk vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Hol tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı granit mermer olup tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. Keşif esnasında 1 nolu bağımsız bölümde kiracının oturmakta olduğu görüldü. TAPUDA 223 m2 Lik Arsada 2 / 10 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre Bodrum Katta ) 1 nolu bağımsız bölüm DÜKKAN olarak tescillidir. 1 nolu bağımsız bölümün Tamamının, Borçlu adına kayıtlı olduğu görüldü.
Arsa Payı : 2/10
İmar Durumu : Antalya İli, Kepez İlçesi, Fabrikalar Mahallesi 7178 Ada, 12 nolu parsel, 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 3 Katlı, E = 0.75 Emsalli Konut Alanı Olarak Planlıdır. Denilmektedir. Parsele 01.04.1997 Tarih ve 02 / 18 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/462 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 13/05/2019 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR