ANTALYA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 2+1 daire icadan satılıktır

ANTALYA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066044
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : DÜDENBAŞI MAH. / DÜDENBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 99
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4222 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
ANTALYA 16. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ- ANTALYA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 2. KAT MELTEM MAHALLESİ MURATPAŞA/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
16. İCRA DAİRESİ

2019/4222 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli Kepez ilçesi 3998 Ada 3 Parsel 3. Kat 13 Nolu Bağımsız Bölüm Tam Hissesi- Ana Gayrimenkul Niteliği : Kargir Apartman, Y.Ölçümü :1476,00 m2, 2/72 Arsa paylı,
YERİ VE ÇEVRE ÖZELLİKLERİ :Kıymettaktirine konu taşınmazın bulunduğu bina şehrin geneldekonutimar ağırlıklı bölgelerinden olan Düdenbaşı Mahallesinde 2349. sokak üzerinde bulunmaktadır.
Düdenbaşı Mahallesinde yapılaşma tamamlanmış olup, alt yapı hizmetlerinden yol, su, elektrik, kanalizasyon mevcuttur, taşınmaza toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla ulaşılmaktadır. Yakın mesafede Okul, Park, gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Kıymet taktirine konu taşınmazın dabulunduğu bina betonarme karkas inşaat sistemindebodrum + zemin +8normal katlı olarak inşa edilmiş, asansörlü29- 30 yıllıkasansörlü binadır
Kıymet taktirine konu taşınmaz binanın 3.katında yer almakta olup, kuzey-doğu-batı cephelerine istikametli konumda, onaylı projesine göre 2 oda, salon, banyo,wc, antre, hol ve 3 balkondan oluşmaktadır.Mahallinde yapılan incelemelerde projesinden farklı olarak doğu cephede mutfak balkonun pvc ile kapatıldığı görülmüştür.Taşınmaz oda ve salon zeminleri laminat parke, ıslak zeminleri seramik, mutfak tezgahı mermerit, dolapları mdf profil kapaklı, duvarlar saten boyalı,dış doğramaları pvc, iç doğramaları amerikan panel, dış kapısı çelik brüt yaklaşık 99 m2 mesken vasfında taşınmazdır.
DEGERLENDİRME :Yukarıda açıklanan tüm etkenler ile taşınmazın mevki halihazır ve imar durumu göz önüne alındığındaarsa payı dahil olmak üzere tamamı toplam yalnız ; 170.000.-TL ( Yalnız Yüzyetmişbin Türklirası) olarak bilirkişi tarafından belirlenmiş ve bu değer üzerinden satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Kepez Düdenbaşı Mahallesi 2349 Sokak No : 18 Barış Apartmanı A - Blok K:3
D:7(Tapuda B. Bölüm No:13) Antalya
Yüzölçümü : 1.476 m2
Arsa Payı : 2/72
İmar Durumu : Kıymet taktirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu ana taşınmaz için Kepez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Çap servisinden alınan bilgiye göre taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında, Konut alanında Ayrıknizam, Kat adedi: 9 Kat, şematik yapılaşmalı konut alanı olarak planlıdır.
Ana taşınmaz üzerinde 12.03.1986 tarih ve 03/46 Sayılı yapı ruhsatıyla kat irtifakıkurulmuştur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ANTALYA 16. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ- ANTALYA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 2. KAT MELTEM MAHALLESİ MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4222 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR