ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 1+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01084618
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : GÜNEŞ MAH. / DÜDENBAŞI
Oda Sayısı : 1+1
: 43
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ GERÇEK 16.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4294 TLMT
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
ANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5-6-7-8- İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI MURATPAŞA/ANTALYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2017/4294 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Antalya İli, Kepez İlçesi, Güneş Mahallesi, 10064 Ada 8 Parsel , 509,00 m² yüzçümlü, 36/509 arsa paylı, 2 nolu bağımsız bölüm taşınmazın tamamı.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU: Taşınmaz 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 3 kat, 0.60 emsalli, isteğe bağlı zeminde ticaret yapılaşmalı konut alanı olduğu belirtilmektedir.
TAŞINMAZIN KONUMU: Satışa konu2 nolu bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 10064 Ada 8 Parsel, Antalya İli, Kepez İlçesi, Güneş mahallesinde olup 6007.Sokak ile 6016.Sokağın kesiştiği yerden güneye doğru yaklaşık olarak 80 metre ilerledikten sonra sol tarafta konumlu taşınmaza ulaşılır.Bulunduğu yerde tüm belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri mevcuttur. Ulaşım imkanları kolay bir konumdadır. Taşınmaz camiye, okula, Aile Sağlığı Merkezine ve pazara yakındır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Ana gayrimenkul; 509,00 m² yüzölçümlü, 10064 Ada 8 Parsel üzerinde ayrık nizamda betonarme yapı tarzında inşa edilmiş apartmandır. Değerleme konusu taşınmaz apartmanın bodrum kattındadır. Taşınmazda açık otopark bulunmaktadır. Apartmanın bulunduğu arsanın çevre düzenlenmesi tamamlanmış olup yürüme yolları ve otopark alanı kilitli taş kaplı, parseli çevreleyen duvarların dekoratif beton duvarlı olduğu görülmüştür. Binanın dış kapısı ferforje demir kapı, merdiven, rıhtlar ve sahanlıklar mermer kaplama, trabzanlar demirdir. Binanın iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bina elektrik su tesisatlıdır. Bina 6 yıllıktır.
Mesken projesine göre 1 oda, 1 salon+mutfak, 1 banyo wc, 1 antre ve 1 teras mahalleri vardır. Güney, doğu cepheleri vardır. Söz konusu meskenin iç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ve balkon kapıları PVC Doğrama ve çift camdır. Salon ve oda zeminleri laminat kaplı, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Salon, oda ve mutfak duvarları ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Salon ve oda tavanı dekoratif alçıpan tavan, duvar tavan birleşimleri karton piyerlidir. Mutfak tezgahı granit olup, hazır mutfak dolapları mevcuttur. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Banyo ve wc duvarları tavana kadar seramiktir. Taşınmaz iskan belgesine göre brüt net 43 net 37 m2 alanlıdır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.(Taşınmazın kaydında T Vakıflar Bankısının 12/04/2012 tarih ve 10665 yevmiyeli ipoteği mevcut olup ipotek bedeli altında satışına muvafakati bulunmadığından satış günü itirbariyle bildirilen miktar satışta dikkate alınacaktır.)
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: ANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5-6-7-8- İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI MURATPAŞA/ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4294 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 13/11/2019 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR