KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Kemer'de 2 + 1 merkezi konumda 98 m² dubleks daire icradan satılıktır

KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048598
Şehir : Antalya / Kemer
Oda Sayısı : 2+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KEMER GÖZCÜ 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1120 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediye İçi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMER İCRA DAİRESİ
2017/1120 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Antalya İli, Kemer İlçesi, Arslanbucak Mahallesi, 421 Ada, 3 Parsel, 6 Nolu Bağımsız Bölüm; Ana taşınmaz parsel çevresinde alt katları ticari üst katları konut tarzı yapılaşmalar mevcut olduğu, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalandığı, okul ve camiye yakın olduğu, etrafında sosyal alanların mevcut olduğu, ulaşımının kolay olduğu, bağımsız bölümün bulunduğu binanın betonarme karkas tarzda ayrık nizam inşa edilmiş 3 katlı 6 bağımsız bölümden olduğu, binanın 13 yaşında olduğu, asansörsüz olduğu, satışa konu bağımsız bölümün ise; dubleks şeklinde inşa edilmiş olduğu, binanı ikinci katında ve kuzey doğu batı cepheli olduğu, giriş katının salon mutfak hol üst kata çıkan merdiven ve iki balkon mahalinden oluştuğu, dubleksin üst katında iki yatak odası banyo wc ve hol bulunduğu, yatak odalarının önünde teras mevcut olduğu, salon ve odaların zemininin laminant parke mutfak zemini balkonlar ve ıslak hacim zeminlerin seramik kaplı, banyo ve wclerin duvarları tavana kadar fayans takılı olduğu, meskenin duvarlarının sıvalı ve boyalı olduğu, mutfak tezgahının mermer olup altında ve üstünde ahşap dolap bulunduğu, banyolarda hilton lavabo klozet duş teknesi duşakabin ve PVC asma tavan mevcut olduğu, meskenin giriş kapısının çelik kapı, iç kapıların amekiran panel kapı, pencere ve balkon doğramaların PVC olduğu, dubleks kata çıkış merdiveninin ahşap, dubleksin kat tavanının ahşap lambiri kaplı olduğu, meskenin net 98m2 olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.Taşınmaz tam hisse ile borçlu adına kayıtlı olup tam hisse olarak satışa sunulacaktır.

Adresi : Arslanbucak Mah. Kuzdere Cad. No:25/6 Kemer / ANTALYA
Yüzölçümü : 784 m2 Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar çapına göre ayrık nizam üç kat 0,15/0:45 emcelli tercihli ticari konut alanındadır. Toplam inşaat alanı 352,80m2, inşaat kodu 0,50m, yol ve komşu çekme mesafeleri 10/3/3m, kaçak seviyesi 9:50m'dir.
Kıymeti : 275.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediye İçi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR