KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kemer'de 2+1 daire icradan satılıktır

KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114072
Şehir : Antalya / Kemer
Semt-Mahalle : ÇAMYUVA MAH. / ÇAMYUVA
Oda Sayısı : 2+2
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

KEMER GÖZCÜ 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/826 TLMT
Muhammen Bedeli
:
315,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediye İçi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMER İCRA DAİRESİ
2017/826 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Antalya İli, Kemer İlçesi, Çamyuva Mahallesi, 33 Ada, 9 Parsel, B Blok 1.Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm; Taşınmazın denize 900 m, ilkokula 160 m mesafede bulunduğu, ana taşınmaz bina giriş kapısının camlı alüminyum kapı, dış cephesinin sıvalı ve boyalı, merdivenlerin, rıhtlar ve sahanlıkların mermer, trabzanların alüminyum olduğu, sitede çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılmış olduğu ve yürüyüş yolların parke taşınma olduğu, binanın 6-7 yıllık olduğu, satışa konu 2 nolu bağımsız bölümün; mimari projeye göre 2 oda 1 salon, mutfak, hol, banyo+wc, antre ve 3 adet balkondan oluştuğu, dış kapının çelik kapı, iç kapıların Amerikan panel kapı, salon ve oda zeminlerin laminat, ıslak zeminlerin seramik, duvarların saten alçı üzeri boyalı, duvar tavan köşelerin kartonpiyerle çevrili, mutfak dolaplarının hazır dolap, tezgahın granit, pencere ve balkon kapılarının çift cam pvc doğrama, balkon korkuluklarının alüminyum olduğu, dairenin 105 m2 alanlı olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir. Taşınmaz tam hisse ile borçlu adına kayıtlı olup, bu haliyle satışa sunulacaktır.Adresi : Çamyuva Mah. Okan Akman Cad. B/1 Blok No:23 Daire:2 Kemer / ANTALYA
Yüzölçümü : 2.774,00 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında yol mesafeleri: 5.00m/3.00 m/5.00 arka bahçe: 3.25 m Taks: 0.15 Kaks: 0.30, inşaat tarzı: ayrık nizam, kat adedi 2 kat bina yüksekliği 6.50 m yapılaşma koşullarına sahip konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediye İçi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/826 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR