KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kemer'de 2+1 daire icradan satılıktır

KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979931
Şehir : Antalya / Kemer
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / KEMER
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/424 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediyesi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMER
İCRA DAİRESİ

2016/424 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Antalya İli, Kemer İlçesi, Kemer Mahallesi, 13 Ada, 5 Parsel, 35 Nolu Bağımsız Bölüm; Taşınmazın Tapu Kaydına göre; Ana taşınmazın niteliği Arsa olup, satışa konu 2.Kat 35 Nolu bağımsız bölüm mesken niteliğindedir.Ana taşınmaz 2092 m2 yüzölçümüne sahip olup, 35 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken 192/6294 arsa payına sahipdir. Ana taşınmazda kat irtifakı mevcut olup, hisse üzerinde icrai haciz şerhleri ve ipotekler mevcuttur.Mimari projeye göre ; 22,40 m2 salon,8,70 m2 ve 9,86 m2 iki adet yatak odası, 1,76 m2 koridor, 5,33 m2 antre, 9,35 m2 mutfak, 10,64 m2 ve 14,80 m2 olmak üzere 2 adet balkondan oluştuğu, bağımsız bölümün brüt 75 m2 net 57,40 m2 alana sahip olduğu, Taşınmazın kuzey-batı/güney-doğu cepheli olduğu, inşaat izni verildiği bilirkişiler tarafından raporda belirtilmiştir. Ana taşınmaz üzerindeki site yol kotu altında 1 ve yol kotu üzerinde 3 olmak üzere 4 kattan oluşmaktadır, satış konu taşınmaz C Blok 4.katta yer almakta olup, binada asansör bulunmamaktadır.Taşınmazda özellikli çelik kapıdan girişte antre olup, devamında koridor olduğu, koridorun solunda salon ve Amerikan tipi mutfak ve balkon bulunduğu, balkonun salona dahil olarak kullanıldığı, mutfak ve salon kısmından denizi,havuzu,marinayı,yörük çadırını ve plajı direk gördüğü,önünün açık olduğu,koridorun sağında ise sol kısmında ortada banyo wc,sağ kısmında ebeveyn yatak odası ve solunda da çocuk yatak odası bulunduğu,meskenin ıslak zemineri seramik,salonun tabanları laminant parke duvarları plastik baskılı boyalı,mutfak tezgahı granit altı ve üstü mdf dolaplı olduğu,giriş kısmında bulunan antre ve koridor ile yatak odalarının duvar kağıdı kaplı,oda zeminleri laminant parke kaplı olduğu,banyo ıslak zeminleri seramik,klozet ve duş takımı bulunduğu,hali hazırda bağımsız bölümün iç kısmı temiz ve bakımlı olduğu,bina dış cephesinin de sıvalı ve boyalı olduğu,binanın yaklaşık 37 yaşında olduğu,bina çevresi ve bahçesinin peyzaj düzenlemesinin mevcut olduğu raporda belirtilmiştir.Satışa konu taşınmaz;site denize ve plaja sıfır konumda olup,site yanlarında beş yıldızlı konaklama tesisleri,yakınında diskolar ve eğlence alanları,yürüme mesafesinde Belediye ve Marina,yat limanı,gezi alanları,banka şubeleri ve ATM gibi yerler taşınmaza yürüme mesarfesinde olup,denize plaja en yakın konumu olan mesken yerleşim alanıdır.Bu nedenle de talebi ve getirisi yüksek düzeydedir, Binanın yaşlanmış olması,asansör olmaması,denize yakın olması nedeniyle rüzgar ve nemin yüksek olması ise olumsuz yönleri olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Merkez Mah. Deniz Cad. Gök Boncuk Sitesi, Bina No:23, C Blok, Daire No: 35 Kemer / ANTALYA
Yüzölçümü : 2.092 m2
Arsa Payı : 192/6294
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar çapına göre parsel yüzölçümü 2092m2, 0,30/0,90 emsalli, ayrık nizam 3kat yapılaşma koşullarına sahip, saçak seviyesi 10,5m, toplam inşaat alanı 1882m2.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediyesi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/424 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR