KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'ta 2+1 daire icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023117
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : KALKAN MAH. / KALKAN
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/487 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ /ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ

İCRA DAİRESİ

2017/487 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Kalkan Yalıboyu Mahallesi Köyiçi Mevkii 162 ada 16 parsel bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm taşınmaz olup taşınmaz tapu kayıtlarında ana taşınmaz bir bodrum iki katlı bir blok ve bir havuzlu betonarme bine ve arsası bağımsız bölüm niteliği odunluk olarak kayıtlıdır. Kat mülkiyeti tapusunda bodrum katta 1 nolu bağımsız bölüm arasa payı 120/385 olup parselin yüzölçümü 395,94 metrekaredir. Satışa konu bağımsız bölüm taşınmazın oturma alanının 80 metrekare olduğu mimari projesinde olmayan yaklaşık 15 metrekare ilave yapı yapılarak bağımsız bölümle birlikte kullanıldığı belirtilmiştir. (15 metrekarelik kısmı yapı kullanma izin belgesinden sonra yapıldığı bilirkişilerce tespit edildiğinden değerlendirmeye alınmamıştır.).Satışa konu taşınmaz kuzey cephesi ve doğu cephesi belediye imar yolu güney ve batı cephesi 17,18, ve 14 parsellerle çevrilidir. Satışa konu taşınmazın çevresindeki parseller yapılaşmalar önemli ölçüde tamamlanmış otel pansiyon işyerleri az sayıda mesken olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz üzerinde 3 katlı konaklama amaçlı kullanılan yapı bulunmaktadır. Parselin çevresinde taş duvarları yapılmış çeşitli süs bitkileri dikilerek peyzajı tamamlanmış havuz ve havuz platformu bitirilmiş ve kullanılmaktadır. 1 Bodrum zemin, 1.kat ve çatı katından oluşan binada satışa konu 1 nolu bağımsız bölüm bodrum katta zemin seviyesindedir. Bodrum kat zemin seviyesinde havuz ve havuz platformu olup 1 nolu bağımsız bölüm havuz ve havuz tamamı odunluk olarak gösterilmiştir. Ancak yerinde ayrı ayrı banyo+wc li 2 adet yatak odası 1 adet salon+ mutfak şeklinde kullanılmaktadır. 3+çatı katlı yapı betonarme karkas olarak inşaa edilmiş kiremit çatı örtülüdür. Dış kapı pencere doğramaları pvc iç kapılar ahşap korkuluklar ferforje,havuz seramik havuz platformu badanalı, iç kısımlar alçı sıvalı plastik badanalı olarak yapılmıştır. Tüm inşaat malzemeleri işçilikler sıhhi tesisatı vitriniye ve elektrik armatürleri iyi kalitedir. Satışa konu taşınmazın imar durumu Uygulama İmar planı içerisinde olup taks:0,20 kaks: 0,40 ayrık nizam 2 katlı H max 6,50 metre konut alanlıdır. İpotek alacaklı ipotek alacağına altında satışa muvafakat etmediğinden satışa 282.665,98 TL üzerinden başlanılacaktır.
Adresi : Kalkan Mahallesi Kaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 395,94 m2 (arsa metrekaresi olup ) bağımsız bölüm yüzölçümü 80,00 metrekaredir.
Arsa Payı : 120/385
İmar Durumu : İmar Planı İçerisinde Taks:0,20 Kaks:0,40 ayrık nizam 2 Katlı H Max 6,50 metre konut alanlı
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında 3402 sayılı kanunun 22/A Maddesi gereğince yenileme tescili, Y.Planı şerhi, AT Bu gayrimenkulun mülkiyet kat mülkiyetine geçmiştir, AT Krokisinde B harfi ile gösterilen yapı 162/18 nolu parsele 1.86 metrekare tecavüzlüdür şerhleri ve muhtelif haciz ve ipotek şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ /ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı İİK'nun 127.maddesi uyarınca satış ilanı tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR