GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Gazipaşa'da 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960990
Şehir : Antalya / Gazipaşa
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / GAZİPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/387 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gazipaşa Adliyesi Giriş kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA
İCRA DAİRESİ

2017/387 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe, İstiklal Mahallesi, 262 Ada, 9 Parsel, 7 Nolu Dubleks Bağımsız Bölüm kamu binaları ve çarşı merkezine yakın, inşaat faaliyetlerinin oldukça arttığı bir yerde, taşınmaz 1 bodrum, 1 zemin, 3 normal, çatı katlı ve 6 katlı 7 daireden oluşan yaklaşık 17 senelik sıvalı, boyalı, kapı-pencere doğramaları takılmış, kullanılır vaziyette bağımsız bölümün giriş kapısı çelik, iç kapıları amerikan panel, ıslak hacimler, seramik kaplama, oda zeminleri laminant parke, mutfak tezgahları mermer,mutfak depoları MDF, balkon zemini seramik kaplama, dış cephe doğraması PVC'dir. Mimari projesine göre dubleks alt kat brüt: 73 m2, üst kat brüt: 69 m2 olmak üzere toplam yaklaşık 142 m2 alana sahiptir. Dubleks alt katta 1 oda, 1 WC, salon+mutfak, 1 balkon, üst katta 2 oda, 2 teras, 1 banyodan ibaret olduğu bilirkişi tarafından belirtilmiştir.
Adresi : Gazi Mah. M. Fahri Leylek Cad. No:19/7 Gazipaşa/Antalya
Yüzölçümü : 142 m2
Arsa Payı : 16/82
İmar Durumu : Belediye imar planının içerisinde olup Ayrık nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Gazipaşa Adliyesi Giriş kat Mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/387 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR