GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Gazipaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155258
Şehir : Antalya / Gazipaşa
Semt-Mahalle : KORU MAH. / GAZİPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 96
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİPAŞA MANŞET 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/289 TLMT
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2020 10:35
İkinci Satış Günü
:
08.07.2020 10:35
Satış Yeri
:
İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA
İCRA DAİRESİ

2019/289 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe, 609 Ada, 1 Parsel, KORU Mahalle/Köy, SAKIZLAK HARMAN Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, Mesken vasıflı taşınmaz ilçe merkezine ve D-400 ana asfalt yoluna 4,5 km, denize yaklaşık 900 m mesafede yer almaktadır. Parsel çevresinde alt yapı olanakları mevcut olup, yakın çevresinde havuzlu villalar, 2-3 katlı siteler bulunmaktadır. Tespite konu taşınmaz 96 m2 alana sahiptir. Taşınmaz 2 oda, salon+mutfak, 1 banyo, 1 teras alanlarından oluşmaktadır. Bilirkişi raporunda 'Taşınmazın mahallinde 27.11.2019 tarihinde yapılan tespitte ve 06.12.2019 tarihinde 2. Kez yapılan incelemede taşınmazın iç mekan hacimleri görülememiş olup, site içerisinde benzer özellikteki emsal daireler görülmüş ve buna göre değerlendirilmiştir' bu ifade geçmektedir. Taşınmazın iç mekan özellikleri emsalleri dikkate alındığından, giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel, oda ve salon zeminleri seramik kaplama, duvarlar plastik boya, mutfak hacmi zemin seramik kaplama duvarlar plastik boya, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları mdf doğrama olarak yapılmıştır. Balkon hacmi zemin seramik kaplama, korkulukları demir doğrama+parapet duvar olarak yapılmıştır.
Adresi : Koru Mah. Kanal Yolu Sk. ORCHARD SİTESİ No: 87 A/1 Gazipaşa/Antalya
Yüzölçümü : 96 m2
Arsa Payı : 96/6007
İmar Durumu : 1/1000 uygulama imar planı içerisinde olup ayrık nizam TAKS: 0,30 KAKS: 0,60 2 kat konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/06/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/07/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının talimatta belirtilen ilgililere tebliğ edilememesi durumunda İİK 127 maddesi gereği gazete ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/289 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR