FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Finike'de 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00954914
Şehir : Antalya / Finike
Semt-Mahalle : HASYURT MAH. / FİNİKE
Oda Sayısı : 3+1
: 235
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETESİ 01.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/199 TLMT
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ- MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FİNİKE
İCRA DAİRESİ

2018/199 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre ; Antalya ili, Finike ilçesi, Hasköy mahallesi, Yerbaşı mevkii, 167 ada 1 nolu parsel üzerine kurulu kat mülkiyetince rapora konu bağımsız bölüm Zemin+1 kat, 7 nolu bağımsız bölüm Dubleks Meskendir. Bağımsız bölüm üzerinde Borçlunun hissesi Tam 'dir 7 nolu b.b. dubleks mesken Taşınmaz 1/28 arsa payına sahip, zemin+1.katta yer alan 7 bağımsız bölüm nolu dubleks meskendir,Site içindeki tüm villalar 4 er olarak bitişik blok olarak yapılmış olup7 nolu b.b. deniz tarafından kuzeye doğru 2 nci bitişik blok içinde Bölükbaşı sokaktan 3 üncü sırada yer almaktadır. Mesken bodrum+zemin+1 kattan müteşekkildir. Borum katı teras hariç 68.44 m2, zemin katı balkon dahil 86.36 m2, 1 inci katı 80.54 m2 toplamda 235 m2 kullanım alanı bulunmaktadır. Tüm villalarda bodrum kat giriş katı olup , her ne kadar projesinde oda kısımları depo ve odunluk gözükse de yapım uygulamasında 2 oda ,1 mutfak ve 1 banyo-wc olarak tasarlanmıştır. Sitedeki dubleks meskenler ; Zemin katta 1 salon, 1 mutfak ve 1wc, 1 inci katta 3 oda 1 banyo ve çatı terasının bir kısmında depo olarak kullanımdadır Dubleks mesken, Bodrum katta, bina girişi, koridor, odunluk, duş-wc ve 2 adet depo hacimleri ile zemin kata çıkan betonarme merdiven, Zemin katta, koridor, salon, mutfak, 2 balkon ve lav.-wc ile 1. Kata çıkan betonarme merdiven, 1.katta; koridor, 3 adet oda, 1 adet banyo-wc ve 2 balkon, hacimlerinden oluşmaktadır.Dış doğramaları PVC dir.
Kıymeti : 230.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki şerhler
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ- MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde veya re'sen (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
3- Maliye bakanlığının KDV genel tebliği uyarınca KDV bedeli ihale bedeli ile birlikte veya bir sonraki gün mesai sonuna kadar beyan edilerek ihale alıcısı tarafından yatırılması zorunludur, aksi takdirde ihale kararı kaldırılacaktır.1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İ.İ.K. 127. maddesi gereğince İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/199 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR