FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Finike'de 3+1 daire icradan satılıktır

FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024773
Şehir : Antalya / Finike
Semt-Mahalle : İSKELE MAH. / FİNİKE
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Yayınlandığı Gazeteler

FİNİKE AKDENİZ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/683 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:15
Satış Yeri
:
FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FİNİKE
İCRA DAİRESİ
2017/683 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bilirkişi raporuna göre ;Antalya, Finike , İskele mah,Yanıklı goncalı yerinde geren mevkiinde kain 482 ada 12 nolu parsel 1.503,96 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde kurulu kat irtifakı uyarınca Zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm Mesken ve eklentisi 1 ve 2 nolu depodur.Parsel içerisinde, yol üstü kotu üzeri Bodrum+Zemin+4 toplamda B+5 kattan ibaret yapı bulunmaktadır. Yapı , bodrum katta sığınak ve 2 adet 1 nolu b.b ün eklentisi şeklinde depo, zemin ve her normal katında 4 er daireden oluşmakta olup toplamda 20 b.b den müteşekkildir.Mesken projesinde 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 odunluk 1 banyo, giriş, hol ve 3 balkon mahallinden müteşekkildir. Daire merdiven ve balkon hariç net 107 m2, merdiven hariç balkon dâhil brüt 122 m2 dir. satışa konu bağımsız bölümün eklentileri olan Depolar da yerinde mesken görünümündedir. Depo 1 projesinde 99,50 m2, depo 2 projesinde 140,30 m2 dir. İpotek alacaklısı müdürlüğümüze vermiş olduğu dilekçesinde taşınmaz üzerinde 500.000,00 TL ipotek alacağının ve yıllık % 5 faiz alacağının olduğunu ve alacak miktarının altında bir miktara satışa muvaffakat etmediğinden taşınmaz 587.500 TL , satış masrafları ve harçları üzerinden satışa çıkarılacaktır.
Kıymeti : 360.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında bulunan şerhler
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde veya re'sen (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
3- Maliye bakanlığının KDV genel tebliği uyarınca KDV bedeli ihale bedeli ile birlikte veya bir sonraki gün mesai sonuna kadar beyan edilerek ihale alıcısı tarafından yatırılması zorunludur, aksi takdirde ihale kararı kaldırılacaktır.1/2 tapu harcı ilet eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İ.İ.K. 127. maddesi gereğince İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/683 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR