FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Finike'de 2+2 tripleks daire icradan satılıktır

FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127630
Şehir : Antalya / Finike
Oda Sayısı : 2+2
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

FİNİKE AKDENİZ 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/37 Talimat
Muhammen Bedeli
:
297,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

FİNİKE
İCRA DAİRESİ
2019/37 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bilirkişi Raporuna göre, Antalya İli Finike İlçesiİncirağacı mahallesi, 148 ada 14 nolu parsel de ki taşınmaz Araplanı mevkiine kain 8.290,06 m2 yüzölçümünde,Arsa vasfında olup üzerine kurulu irtifakınca bağımsız bölüm G-blok Zemin+1+2 katlı, 2nolu bağımsız bölüm tribleks Meskendir. Borçlunun bağımsız bölüm üzerindeki hissesi Tamdır. Finike Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre parsel, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında; ayrık nizam, 4 kat, Taks: 0.25, Kaks: 1.00 yapılaşma şartları ile konut alanında kalmaktadır. Parsel belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.Değerleme konusu taşınmaz, G Blok içerisinde, 2 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz projesinde ve yerinde; zemin kat + 1. kat + 2. kattan oluşmaktadır. Projesine göre zemin kat; salon, mutfak, wc ve teras hacimlerinden oluşmakta olup, 55 m² kapalı alan + 15 m² teras alanlıdır. 1. kat; salon + balkon hacimlerinden oluşmakta ve 60 m² alanlıdır. 2. kat; 2 adet oda ve balkon hacimlerinden oluşmakta ve 65 m² alanlıdır. Taşınmaz projesine göre toplam 180 m² kapalı alan + 15 m² teras alanlıdır. Giriş kat balkon terası büyütülmüş ve üstü kapatılmış durumdadır. elektrik ve suyu mevcut oturulur durumdadır. üst katlardan uzaktan kısmi deniz manzarası bulunmaktadır.
Kıymeti : 297.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde veya re'sen (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
3- Maliye bakanlığının KDV genel tebliği uyarıncaKDV bedeli ihale bedeli ile birlikte veya bir sonraki gün mesai sonuna kadar beyan edilerek ihale alıcısı tarafından yatırılması zorunludur, aksi takdirde ihale kararı kaldırılacaktır.1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İ.İ.K. 127. maddesi gereğince İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR