FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Finike 3+1 daire icradan satılıktır

FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093551
Şehir : Antalya / Finike
Semt-Mahalle : HASYURT MAH. / FİNİKE
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

FİNİKE AKDENİZ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/302 TLMT
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FİNİKE
İCRA DAİRESİ
2019/302 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi Raporuna Göre; Antalya İli Finike İlçesi Hasköy Mah. Yarbaşı Mevkii 175 Ada 4No lu Parsel üzerine kurulu kat irtifakınca C Blok 1.Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Meskendir. Parsel üzerinde borçlunun hissesi tamdır. Parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında M:Lejandında bulunmakta olup imarı adalarındaki mevcut yapılar belediyece verilmiş inşaat ruhsatlarında belirtilen kat adeti ile doldurulmuştur. Binada bir adet asansör vardır.Binanın giriş kapısı Demir doğrama olup , bina dış cephe boyası ile boyalıdır. 3 No lu bağımsız bölüm 1.katta bulunmaktadır.Taşınmaz onaylı mimari projede , salon, yaşama alanı,3 oda. antre-hol, mutfak, banyo wc ve 4 balkon bölümlerinden oluşmakta 150 m 2 brüt kullanım alanına sahiptir.
(İPOTEK ALACAKLISI , İPOTEK BEDELİ ALTINDA SATIŞA MUVAFAKAT ETMEDİĞİNDEN TAŞINMAZ 300.000 TL VE SATIŞ MASRAFLARI ÜZERİNDEN SATIŞA CIKARILACAKTIR. )
Adresi : Hasyurt Mah. Bölükbaşı Sok. S.S Apart Yapı Koop (Yiğitler Sitesi Olarak Bilinmekte) Finike/ANTALYA
Yüzölçümü : 5.126,37 m2 Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde veya re'sen (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
3- Maliye bakanlığının KDV genel tebliği uyarınca KDV bedeli ihale bedeli ile birlikte veya bir sonraki gün mesai sonuna kadar beyan edilerek ihale alıcısı tarafından yatırılması zorunludur, aksi takdirde ihale kararı kaldırılacaktır.1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İ.İ.K. 127. maddesi gereğince İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/302 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR