ANTALYA 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Döşemealtı'nda 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927663
Şehir : Antalya / Döşemealtı
Semt-Mahalle : TOMALAR MAH. / DÖŞEMEALTI
Oda Sayısı : 2+1
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ''DE YENİ YÜZYIL 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10761 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
3. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
3. İCRA DAİRESİ

2018/10761 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Döşemealtı İlçe, 614 Ada, 2 Parsel, TOMALAR Mahalle/Köy, Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, Tomalar Mahallesi, 614 Ada, 02 Parsel A Blok 5 nolu bağımsız bölüm
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU:dosya içinde bulunan Antalya Döşemealtı Belediyesi İmar ve şehircilik Müdürlüğünce tanzim edilen 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planına göre Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, Tomalar Mahallesi, 614 Ada, 02 Parselin inşaat tarzı ayrık nizam, kat âdeti maksimum üç ( 3 ), subasman kotu 0,50 metre, E= 0,60 olup, konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI Dosyada bulunan Döşemealtı Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğünce tanzim edilen resmi senede göre Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, Tomalar Mahallesi, 614 Ada, 02 Parsel 5.564,00 M2 olup, ana taşıyıcı niteliği arsadır. A Blok 5 nolu bağımsız bölüm 6 / 288 arsa paylı mesken olup, tüm hissesi borçlu Ercan oğlu Ejder Ozan İME adına tescillidir. Taşınmazın E5 kömürlük eklentisi vardır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz 5.564,00 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde projelendirilmiş olan sekiz blok 48 bağımsız bölümden oluşan, 3 katlı ve 6.480,00 m2 Toplam İnşaat Alanına sahip site içindeki A Bloğun 2. katında bulunmaktadır.
A Blokta her katta 2 daire olmak üzere toplam 6 adet bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır. Apartman giriş kapısı demir profil, merdiven ve sahanlık kaplamaları renkli mermer, merdiven korkuluğu demir profildir. Apartmanın asansörü yoktur.A Blok 5 nolu bağımsız bölüm kuzey ?güney - doğu cepheli bir meskendir. İlgili belediyesindeki 17.01.2017 tarih ve 11 nolu Yapı Kullanma İzin Belgesine göre bürüt 135,00 M2, net 112,00 M2 yüzölçümlüdür.E Blok 5 nolu bağımsız 2+1 özellikli bir dairedir. Salon, mutfak, çocuk odası, ebeveyn yatak odası, banyo, tuvalet,antre, hol ve üç adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Salon ve odaların döşeme kaplaması laminat parke, diğer mahallerin döşeme kaplaması seramiktir. Duvarlar ve tavan kaplamaları alçı sıva üzeri plastik badanadır. Islak zemin duvar kaplamaları tavana kadar seramik kaplamadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer bulunmaktadır.Daire giriş kapısı çelik, iç kapı kasa ve kanatları ahşap paneldir. Pencere ve balkon kapı doğramaları PVC olup, ısı camlıdır.Mutfak tezgâhı mermerit esaslı olup, alt ve üst dolapları hazır yapımdır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Taşınmazın ısıtılması klima sistemi ile tapılmaktadır. Elektrik ve suyu faal durumdadır
İmar Durumu : Dosya içinde bulunan Antalya Döşemealtı Belediyesi İmar ve şehircilik Müdürlüğünce tanzim edilen 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planına göre Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, Tomalar Mahallesi, 614 Ada, 02 Parselin inşaat tarzı ayrık nizam, kat âdeti maksimum üç ( 3 ), subasman kotu 0,50 metre, E= 0,60 olup, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanının ilgileler tebliğ edilmesine, tebliğ edilemeyenlere gazete ilanının tebliğ yerine geçmesine,
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10761 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR