ALANYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da dubleks daire icradan satılıktır (Hisseli satış)

ALANYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942996
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : TÜRKLER MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

HABER ALANYA 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/78 Talimat
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
1. İCRA DAİRESİ

2016/78 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İl, Alanya İlçe, 134 Ada, 4 Parsel, TÜRKLER Mahalle/Köy, KARGI ÇİFTLİĞİ Mevkii, B BLOK ZEMİN+1 KAT 11 NOLU DUBLEKS MESKEN de kayıtlı 13022,89 M² alanlı Yirmi yedi adet 2 katlı kargir bina ve Arsası vasıflı taşınmazdaki binalardan (B) blok Zem+1. katında 60/3300 arsa paylı(11) numaralı Dubleks MESKEN olup tapu maliki adına 1/2 HİSSE KAYITLIDIR .BULUNDUĞU YER :Yukarıda tapu bilgileri belirtilen 134 ada (4) numaralı parselin ;Kuzeyi Dere (Kargı çayı), Doğusu 288 ada 8 - 11 numaralı Parsel ve Yol, Güneyi 288 ada 14 numaralı Parsel, Batısı 288 ada 12 numaralı parsel ve Yolile çevrilidir. Parsel; Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır.ADRESİ:Türkler Mah. Kargı Çiftliği Mevk. Şahin Sit. - Alanya İMAR DURUMU : Parsel; 1/1000 ölçekli İmar Uygulama Planına Göre; Ayrık nizam %20 taban alanlı 2 kat konut yapımına imarlı olup Parselde yapılaşma tamamlanmış Kat İrtifakı kuruludur.Yola Mesafesi= 5,00 Mt. İnşaat Cephesi= 11,60 Mt. İnşaat Derinliği= 6,50 Mt. Komşuya Mesafesi= 3,00 Mt. Saçak Seviyesi= 7,00 Mt. Kat Adedi= 2 kat. HALİHAZIR DURUMU : Davaya konu parsel üzerinde 2 şer katlı 27 adet Blok ve 1 katlı 1 adet Dükkan Bloğu bulunup ŞAHİN SİTESİ isimli dir. Parselin Kuzey bölümü Otopark olarak düzenlenmiş olup siteye buradan girilmektedir. Parsel çevre güvenlik duvarı,iç düzenlemeler mevcuttur. Site Doğudan batıya 2. Sıra Blokların kuzeydeki son blok (B) Blok isimli olup Sitede her bir blok 2 şer dubleks meskenden oluşmaktadır. B Blok üzeri beton teras çatılı,dışı akrilik boyalı,Dış cephe taban ve balkon-kapı girişleri doğal taş kaplamadır. Söz konusu(11) numaralı Dubleks Mesken (B) Blok Doğu yarısında Zemin+1. Katta yer alıp Güney-Doğu ve Kuzey olmak üzere 3 cephelidir. Mesken Giriş kapısı Ahşap Panel kapı ve Dış doğramalar kısmen ahşap-Tek cam,Kısmen Pvc-ısı camlı ve Panjur ludur. İç kapılar Ahşap kapı,Taban Seramik kaplama,İç duvarlar Plastik boyalıdır.Zemin kat pencereleri dış yüzeyinde ferforje demir güvenlik parmaklıkları bulunmaktadır.Güney-Doğu balkonda Barbekü bulunmaktadır. Dubleks Meskenin Kat irtifak Projesine göre Giriş katında Salon (Ayrı Mutfak) Wc ve İç merdiven bulunup,Üst katında 2 oda 1 Banyo ve İç merdiven bulunup Toplam 80.-M2 kapalı alanlıdır. Bina Zemin ve 1. Katta toplam 3 adet balkonu bulunmaktadır. Yapı tahminen 21-22 yıllık Yıpranmalıdır. Parselde Elektrik,su,alt yapı,PTT ve Belediye hizmetleri vs. Mevcut,Hakim manzara,Gürültü ve Hava kirliliği yoktur .Parselin tahminen (kuş uçuşu) 1330 Mt. Kuzey-Doğusunda Türkler Merkez camii 930 Mt. Doğusunda Güzel Sanatlar Lisesi (Eski Türkler Belediyesi),35 Mt. Güney-Doğusunda Long Beach Resort Otel, 85 Mt. Güney-Batısında D400 Antalya-Mersin yolu 200 Mt. Güney-Batısında Deniz bulunmaktadır.
Adresi : Türkler Mah. Kargı Çiftliği Mevkii Şahin Sitesi Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 13.022,89 m2
Arsa Payı : 60/3300 (Borçlu Hissesi 1/2'dir)
İmar Durumu Parsel; 1/1000 ölçekli İmar Uygulama Planına Göre; Ayrık nizam %20 taban alanlı 2 kat konut yapımına imarlı olup Parselde yapılaşma tamamlanmış Kat İrtifakı kuruludur.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DAVALIDIR, TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.'nın 127.maddesi gereğince tapuda adresi bulunmayan ve Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da gazetedeki satış ilanın tebligat yerine kaim olmasına
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR