ALANYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da dubleks daire icradan satılıktır

ALANYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943815
Şehir : Antalya / Alanya
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7124 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 11:45
Satış Yeri
:
Alanya Adalet Sarayı B blok B2 kat Mezat Salonu Alanya -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
3. İCRA DAİRESİ

2018/7124 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 361 Ada, 3 Parsel, TELATİYE Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Parselin doğusu 4 numaralı parsel ve yol(D400 Antalya-Mersin yolu-Mustafa Kemal Bulvarı), batısı yol (Gökkuşağı Sok), Kuzeyi yol, güneyi 4 numaralı parsel ve yol ile çevrilidir. Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır. Halihazır Durumu: parsel üzerinde 2 adet 3'er dubleks meskenli, 1 adet 2 Dub. meskenli blok bulunup çevre tanzimi, çevre güvenlik duvarı, yüzme havuzu mevcuttur. Her ne kadar parselde kat irtifakı kurulmamış ise de yerinde yapılaşma tamamlanmış olup borçlu tarafından kullanılan dubleks mesken batı blok orta girişte yer alıp 3-A2 numaralıdır. üzeri beton teras çatılıdır. Bloklar beton teras çatılı olup bir kısım Bağ. Bölümler çatılıdır. Satışa konu 6 numaralı dubleks mesken Bina 2+çatı katında yer alıp güney ve kuzey olmak üzere 2 cephelidir. Dubleks meskene kuzey cephe bodrum kattan girilmekte olup bodrum kat kapalı araba garajı ve giriş olarak düzenlenmiştir. Dub. mesken giriş kapısı duvarlar plastik badana, iç kapılar yarım camlı panel kapı, dış doğrama pvc-ısıcam-panjurludur. Balkonlar mermer kaplama, ferforje demir korkulukludur. Güney balkonda barbekü bulunup dekortaş kaplamalıdır. Dubleks mesken 45 m2 kapalı taban alanlıdır. Binalar tahminen 13-15 yıllık yıpranmalıdır. Elektrik, su, ptt, altyapı, belediye hizmetleri, ulaşım vs mevcut, hakim manzara, gürültü ve hava kirliliği yoktur. kuş uçuşu 20 mt kuzey doğusunda Mustafa Kemal Bulvarı, 3840 mt kuzey-batısında Mustafa Kemal Bulvarı-;Keykubat Bulvarı Kavşağı, 4200 mt güney-doğusunda yat limanı, 1600 mt kuzey-batısında Akdeniz Üniv. Alanya Eğt. Fak., 250 mt güney-batısında Deniz bulunup parsel deniz seviyesinden ortç 30 mt yüksek kottadır.

Adresi : Telatiye Mah. Gökkuşağı Sok. No:3A/2-Alanya
Yüzölçümü : 1.507,57 m2 Arsa Payı : 149/1507

İmar Durumu : Var, Kat sayısı 2, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli ayrık nizam %25 taban alanlı 2 kat konut yapımına imarlı. kat irtifakı kurulmamıştır.

Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 11:45 - 11:50 arası

2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri : Alanya Adalet Sarayı B blok B2 kat Mezat Salonu Alanya -

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanı tebliğ edilemediği takdirde, İ.İ.K 127 maddesi uyarında elektronik ilan ve gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7124 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR