ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 5+2 dubleks daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00924950
Şehir : Antalya / Alanya
Oda Sayısı : 5+2
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 05.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/32 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
580,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/32 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 710 Ada, 1 Parsel, Kellerpınarı Mahallesi , B Blok 4+çatı katlı 6 no.lu Bağımsız Bölüm Taşınmaz dubleks meskendir. Kellerpınarı mahallesinde Hacıyusuflar sokak üzerinde Alanya çevreyolunun yaklaşık 200 metre güneyinde merkezi bir konumdadır. Taşınmazın bulunduğu sitede 2 blok vardır. Elektrik,su PTT.altyapı belediye hizmetleri mevcuttur. Hava kirliliği yoktur. Taşınmazın bulunduğu B blok parselin güneyinde kalan zemin+4 +çatı katlı ,kiremit çatılı ,zemin katında dükkanlar üst katında meskenler bulunan merdivenleri mermer kaplı ,merdiven korkulukları demir ferforje imalatlı,asansörlü,betonarme karkas yapıda yeni imalatlara sahip yaklaşık 5-10 yıl yıpranmalı bir binadır. Kıymet takdirine konu 4+çatı kat 6 no.lu bağımsız bölüm ; Yerinde belediye numarası olarak 5 kapı numarası bulunan dubleks mesken şeklinde çelik giriş kapılı ,doğu-batı-kuzey ve güney cepheli, giriş katında 2 oda 1 ayrı mutfak ,1 ebeveyn banyosu,1 genel banyo ve 3 balkon bulunan,içten ahşap merdivenle üst katına çıkılan üst katında 3 oda ,2 banyo,2 teras ve açık mutfak bulunan ,toplam 5 oda 2 salonlu,ayrı mutfaklı ,ebeveyn banyolu yaklaşık 180 m2 kullanım alanlı dubleks meskendir. Meskenin ıslak zemienleri seramik,oda zeminleri laminant kaplı,duvarları alçı üzeri sıvalı boyalı ,tavanları kartonpiyerli gizli ışıklı,mutfak dolapları akrilik boyalı, mdf-suntalam dan ,mutfak tezgahı granit imalatlı,iç kapıları özel yapım panel kapı ,dış doğramaları ahşap görünümlü PVC.li -ısıcamlı olup deniz ve kale manzaralı lüks imalatlara sahip dubleks bir meskendir.
Adresi : Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 180 m2
Arsa Payı : 60/400
İmar Durumu : imarlıdır.
Kıymeti : 580.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydında haciz ve rehin şerhi vardır
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR