ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076335
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : KONAKLI MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

GERÇEK ALANYA 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5856 TLMT
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/5856 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya ili Alanya İlçesi Telatiye Mahallesi 353 ada 1 parselde 10.715,11 m2 alanlı, 9 Bloklu 2'er katlı karka bina ve arsası ana vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 120/9540 arsa paylı dubleks mesken niteliğindeki E Blok 1+Çatı Kat, 10 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaza ulaşım 323. Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel kuzeyinde 316 Sokak, doğusunda 323 Sokak, güneyinde 317 Sokak, batısında 321 Sokak ile cephelidir. Yakın çevresinde benzer özellikli yapılar ile konut ve otel olarak kullanılan imarlı arsalar yer almaktadır. Bölge orta ve üst gelir gruplarının ikamet ettiği bir bölgedir. Ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz konum olarak, D400 Antalya-Mersin Karayolu'a 300 mt, Akdeniz sahiline 360 mt, Alanya ilçe merkezine 15 km, Gazipaşa Havalimanına yaklaşık 60 km mesafededir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel; Alanya ilçesi Konaklı yerleşim yeri içerisinde, meskun mahalde kalan, dört cephesi yola sınır, üzerinde Sunset Beach Residence 1 isimli site bulunan bir parsel olup, parselin bulunduğu bölgede eski ve yeni yapılaşmaların olduğu gözlenmiştir. Taşınmaz konumu itibari ile elektrik, su, yol, ulaşım, ptt, alt yapı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanan, konut, ticaret ve turizm fonksiyonu ile gelişmiş olan bir bölgededir. Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu site; etrafı bahçe duvarı ile çevrili 7 bloklu 90 ayrı bağımsız bölümden oluşan, peyzaj çalışmaları yapılmış olan, otoparklı, açık yüzme havuzlu saunalı, hamamlı, fitness salonlu, sosyal alanlı, çocuk parklı, jeneratörlü, güvenlikli, tenis kortlu oldukça lüks imalatlara sahip bir sitedir. Satışa konu 10 nolu bağımsız bölüm binanın 1+çatı katında bulunan, güney, kuzey ve batı cepheli, çelik giriş kapılı, tüm zeminleri mermer kaplı, iç doğramaları hazır panel kapılı, dış doğramaları pvc- ısıcamlı, iç merdiveni mermer kaplı, mutfak tezgahı granitten, mutfak dolapları lake boyalı mdfden imal, iç duvarları alçı sıvalı boyalı, tavanları kartonpiyer ve gizli spot ışıklık uygulamalı, jakuzili, giriş katında bir Amerikan mutfaklı salon, bir oda, bir genel banyo, iki balkon hacimlerinden, üst katında ise iki adet yatak odası, bir ebeveyn banyosu, bir adet giyinme odası ve teras hacimlerinden oluşan, 3+1 şeklinde Amerikan mutfaklı, yaklaşık 130 m2 kullanım alandı dubleks bir meskendir. Konu taşınmaz, hakim deniz ve doğa manzarılıdır.
Adresi : Konaklı Mahallesi 323 Sokak Sunset Beach Residence 1 Sitesi No:5 E Blok No:6-10 Antalya
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 120/9540
İmar Durumu : İnşaat tarzı Alanya Belediyesi Plan Profe Müdürlüğünden bildirilen imar durumuna göre konu mülkün bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Konut" alanında ayrık nizam ve 2 kata kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu öğrenilmiştir.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5856 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR