ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129469
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : ŞEKERHANE MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ALANYA POSTASI 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8505 TLMT
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ

2019/8505 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Tapu Kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Şekerhane mahallesi, 241 ada, 43 numaralı parselde kayıtlı 727,20 m² alanlı arsa vasıflı taşınmazdaki Muhittin Düşünce Apartmanı no: 67 isimli binanın, 2. katındaki 2/16 arsa paylı 6 nolu mesken vasıflı bağımsız bölüm. Bulunduğu yer:Parselin; doğusu 241 ada 10 ve 38 nolu parseller, batısı yol, kuzeyi 241 ada 25 nolu parsel ve güneyi 241 ada 16 ve 44 nolu parseller ile çevrili olup, parsel pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır.Parselin kuş uçuşu takribi; 25mt. kuzeyinde Alaiye Caddesi, 65 mt. güney-doğusunda Ali İmam Camii, 150 mt. kuzey-batısında Hacı Memişler Camii, 200 mt. güneyinde Şehit Coşkun Nazilli İlk Okulu, 235 mt. kuzey-batısında Alanya Nüfus Müdürlüğü, 240 mt. kuzey batısında Abdurrahman Alaattinoğlu Orta Okulu, 350 mt. güneyinde Özel Alanya Yaşam Hastanesi, 375 mt. güneyinde Şevket Tokuş Caddesi/25 mt.lik Yol, 420 mt. batısında Jülide Akça İlk Okulu, 500 mt. kuzey-batısında Şehit Ömer Halis Demir Orta Okulu, 500 mt.kuzey-doğusunda Keykubat Bulvarı/Alanya çevre yolu, 780 mt. güneyinde Mola Kavşağı/Atatürk Anıtı, 1 km. güneyinde Ak Deniz, 4 km. güney-doğusunda ALKÜ Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, 8 km. kuzey-doğusunda Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve 39 km. güney-doğusunda ALANYA-Gzp Hava Limanı bulunmakta olup, parsel Alanya şehir merkezine oldukça merkezi bir konumdadır. Parsel; elektrik, su, alt yapı, ptt ve belediye hizmetleri gibi her türlü hizmetlerden yararlanmakta olup, parselde gürültü ve hava kirliliği olmayıp konut ve turizm fonksiyonlu ile gelişmekte olan bir bölgededir. Yüz Ölçümü: 727,20 m² Arsa Payı: 2/16 Adresi: Şekerhane mahallesi, Alaiye caddesi, Muhittin Düşünce Apartmanı No: 67 Kat:2 No: 6 ALANYA/Antalya İmar Durumu: Parsel; ayrık nizam %35 taban alanlı 4 kat konut yapımına imarlı olup, parselde yapılaşma tamamlanmış ve kat irtifakı kuruludur.(yola mesafesi: 5,00mt, komşuya mesafesi: 3,00 mt, kat adedi: 4 kat)

HÂLİHAZIR DURUMU:Bina; bodrum+4 kattan oluşan üzeri çatılı, tamamı mesken niteliğinde olan ve her katta 2 şer adet daire/mesken bulunan, doğu cephesinde bulunan ana giriş kapısı demir ferforje doğramalı ve camlı, shingle çatılı, asansörsüz, dış duvarları mineral kum sıvalı-boyalı, iç duvarları sıvalı-boyalı, merdivenleri mermer kaplamalı ve merdiven korkulukları demir doğramalı, açık otoparklı, bahçe peyzaj düzenlemesi yapılmış, takribi 10-15 yıllık yıpranmalı ve betonarme karkas yapıda Muhittin Düşünce Apartmanı No: 67 isimli binadır.6 Nolu Mesken; bu Muhittin Düşünce Apartmanı No:67 isimli binanın 2. katında bulunmakta olup, güney, doğu ve batı olmak üzere 3 cephelidir. Bu mesken 2 adet yatak odası+1 adet oturma odası+1 adet salon+1 adet ayrı mutfak+1 adet banyo-lavabo-wc+1 adet genel lavabo-wc ve müştemilatlar şeklinde inşa edilmiş ve 3+1+ayrı mutfak şeklinde tasarlanmış takribi 115 m² kapalı kullanım alanlı, ana giriş kapısı çelik kapı(iç kapı no:6), iç kapıları ahşaptan imal, dış doğramaları pvc-ısıcamlı-demir ferforje korkuluklu, iç duvarları alçı sıvalı-boyalı, tavanları alçı kartonpiyerli, daire odalarının ve salonun zemini ahşap kaplamalı, ıslak hacimler seramik kaplamalı, mutfak tezgâhı mermerden imal ve mutfak dolapları mdf den imal, banyo-lavabo-wc duvarları ve zemini seramik kaplamalı ve tavanları pvc lambri kaplamalı, banyosunda duşa kabin ve klozet bulunan, ebeveyn yatak odası yanındaki balkonu pvc camekân ile kapatılmış, doğalgaz/kalorifer alt yapı tesisatı yapılmış, 3 adet balkonu mevcut olup balkon zeminleri seramik kaplamalı ve mermer küpeşte üzeri demir korkuluklu olan ve tadilat görmüş bir taşınmazdır. Taşınmazın değeri:6 nolu mesken niteliğindeki taşınmazın arsa payı ile birlikte toplam rayiç Değeri 230.000,00-TLdır. KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Y.planı: 20/02/2003
1. Satış Günü : 13/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8505 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR