ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00970181
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : KIZLAR PINARI MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 28.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5567 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/5567 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 43 Ada, 75 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, 1.kat,21 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu parsel, Alanya ilçesi, Saray mah. Şeyh Şamil Caddesinin kuzeyinde Yavuz Sultan Selim Caddesinin doğusunda ve Alanya Otogarı'nın doğusunda bulunmaktadır. Söz konusu parselin bulunduğu bölgede; sağlık ocağı, eğitim öğretim kurumları, otel Restoranlar, süpermarket vb. gibi çok sayıda resmi kurum ve konut tipinde yapılar bulunmaktadır. Ayrıca taşınmazın bulunduğu bölgede eski ve yeni yapılaşmalar mevcuttur. Söz konusu parsel elektrik, su ptt, alt yapı, belediye hizmetleri gibi tüm hizmetlerden yararlanan, konut, eğitim ticaret ve turizm fonksiyonu gelişmekte olan bölgededir. Parsel, hava kirliliğinden uzak konumlu bir taşınmazdır. Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu bina, tek bloktan oluşan, zemin katında dükkanlar diğer katlarında meskenler bulunan, zemin+3 kattan oluşan, dış duvarları akrilik boyalı, düz teras çatılı, asansözsüz, merdivenleri mermer kaplamalı ve demir korkuluklu, yaklaşık 30-35 yıl yıpranmalı, betonarme karkas yapıda eski imalatlara sahip bir binadır.21 nolu bağımsız bölüm söz konusu binanın 1. katında bulunan, kuzey ve batı olmak üzere 2 cepheli çelik giriş kapılı, duvarları alçı sıvalı, oda zeminleri laminat ıslak zeminleri karo seramik kaplı, iç doğramaları eski tip ahşap, dış doğramaları ısıcam PVC kaplı, mutfak dolapları sunta mdf den imal, mutfak tezgahı mermer olan eski imalatlara salip 3 adet oda, 1 adet salon, 1 adet mutafak 1 adet genel banyosu, 1 adet wc si ve 3 adet balkonu bulunan 3+1 şeklinde ayrı mutfaklı, yaklaşık 120 m2 alanlı meskendir. Antalya ili, Alanya İlçesi, Saray mah. 43 ada, 75 parselde kayıtlı 1.074,00 m2 alanlı "BETONARME BİNA VE ARSASI" vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan, 96/1494 arsa paylı, "MESKEN" niteliğindeki 1 kat 21 nolu bağımsız bölüm, ipotek veren borçlulardan SELMA GÜNEŞ adına tam hisse ile kayıtlıdır. Tapudaki bu kaydın 26/02/2009 tarih ve 5277 yevmiye numaralı satış işlemine dayandığı anlaşılmıştır. Tapu kaydı üzerinde kamu haczi şerhi ve AKBANK T.A.Ş. lehine 1. derece 240.000,00 TL bedelli, 31/03/2015 tarih ve 10123 yevmiye numaralı ipotek kaydı mevcuttur. Taşınmaza ulaşım Saray Mah. Kızlarpınarı cad ve şeyh Şamil Cad. üzerinden sağlanmaktadır.Yakın çevresinde benzer özellikli yapılar ve konut, işyeri, turizm tesisi ve otel olarak kullanılan imarlı arsalar yer almaktadır. Bölge orta ve üst gelir gruplarının ikamet ettiği bir bölgedir. Ulaşım özel ve kamusal araçlar ile sağlanabilmektedir. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz konum olarak, Şeyh Şamil Caddesine 120 metre yürüme mesafesinde, denize takribi 350 metre kuzeyinde bulunmaktadır. Gazipaşa Havalimanına 45 km mesafesinde bulunan bir MESKENDİR.
Adresi : Kızlarpınarı Mah. 1510 Sokak, Yalın Apt. No:9 Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 1.074,00 m2
Arsa Payı : 96/1494
İmar Durumu : 1/1000ölçekli uygulama imar planında, konut alanında, ayrım nizam TAKS: 0.35 KAKS: 1.40 emsal ile 4 kata kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu öğrenilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Y.Planı:13/07/1987 (At bu gayrımenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5567 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR