ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890802
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : SUGÖZÜ MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6072 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 11:20
Satış Yeri
:
Alanya Adalet Sarayı, B1 Blok, Alanya 2. İcra Müdürlüğü kalemi önünde/Alanya/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/6072 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri :Tapu kaydı: Antalya ili Alanya ilçesi Sugözü Mahallesi 600 ada 6 parsel 2152,00 m² alanlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan B blok 2. kat mesken vasıflı 113/4304 arsa paylı, 6 nolu bağımsız bölümün borçlu adına tam hisse ile kayıtlı olup tapu kaydı üzerinde haciz şerhi ve ipotek bulunduğu görülmektedir.Bulunduğu yer: Satışa konu taşınmaz Antalya ili Alanya ilçesi Kadıpaşa Mahallesi Tel Sokak Anadolu sitesi B blok No:15 Kat:2 D:6 posta adresinde yer almaktadır.Ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır.Taşınmazın yakın çevresinde 2 nolu Sağlık Ocağı , Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu, Hasbul, Salı pazarı, Eşgilik Düğün salonu ve 4-8 katlı eski ve yeni yapılar yer almaktadır.Bölge orta gelir grubunun ikamet ettiği bir bölgedir.Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Halihazır durumu:Satışa konu taşınmazın bulunduğu site 2152,00m² yüzölçümlü 600 Ada 6 Parsel üzerine betonarme yapı tarzında inşa edilmiş, A1, A2 ve B1 olmak üzere toplam 3 bloklu olarak inşa edilmiş olup, taşınmazın yer aldığı B blok güneyde yer alan bloktur.B blok bodrum+zemin kat+3 normal kat şeklinde inşa edilmiş olup toplam 5 katlıdır. B bloğun projesine göre bodrum katında sığınak ve kömürlükler, zemin ve normal katların her birinde ikişer adet mesken olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm yer almaktadır.Bina girişi zemin kattan ve kuzey cepheden sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir malzemeden imal edilmiştir.Bina içi zeminler mermer kaplama, duvarlar ise plastik boyalıdır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile boyalı olup bakımlıdır.Binada kullanılan malzeme ve işçilik orta kalitededir.6 nolu bağımsız bölüm bina girişine göre solda yer almakta olup,güney, kuzey ve batı cephelidir.Taşınmaz projesine göre brüt 105m²alanlı olup, salon, mutfak, 3 adet oda, antre, hol, wc banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmaz giriş kapısı ve iç kapıları ahşap, balkon kapı ve pencereleri ise pvc malzemeden imal edilmiştir.Taşınmazda salon ve oda zeminleri ahşap parke, diğer tüm zeminler seramik kaplamadır.Duvarlar odalarda plastik boyalı, banyo ve wc haczminde ise seramik kaplamadır.Mutfak da mdf dolaplar ve mermer tezgah, banyo hacminde ise klozet, lavabo ve duşa kabin bulunmaktadır.Taşınmazda kullanılan malzeme ve işçilik orta kalitededir.Değeri: Satışa konu taşınmazın yukarıda açıklanan özellikleri, yerini, konumunu, değerlendirildiğinde taşınmazın keşif tarihi itibari ile değerinin 165.000,00 TL olduğu kanaatine varılmıştır.
1. Satış Günü : 06/02/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Alanya Adalet Sarayı, B1 Blok, Alanya 2. İcra Müdürlüğü kalemi önünde/Alanya/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6072 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR