ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077999
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : AVSALLAR MAH. / AVSALLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GERÇEK ALANYA 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/88942 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/88942 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı: Antalya ili Alanya İlçesi Avsallar Mahallesi Mezarlık mevkii 148 ada 13 parselde B Blok 4+çatı katı 5687/311147 arsa paylı 26 b.b.sayılı dubleks mesken vasıflı taşınmaz. Bulunduğu Yer: Kuzeyi yol, batısı yol(Necip Fazıl Kısakürek Cad), güneyi 2,4,5,6 numaralı parseller, doğusu 2 ve 11 nolu parselle çevrilidir. Adresi: Avsallar Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Cad. Elegance Sitesi No:6 B/26 Alanya İmar Durumu: Parsel 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre; ayrık nizam %35 taban alanlı 5 kat konu yapımına imarlı olup parselde yapılaşma tamamlanmış kat irtifakı kuruludur. Hali hazırda durumu: Parsel üzerinde Elegance Sitesi isimli bod+4+çatı katlı 2 blok bulunup kuzey blok B isimlidir. B Blok batısında yüzme havuzu bulunmaktadır. Parsel çevre güvenlik duvarı, iç açık otopark ve iç düzenleme kısmen mevcuttur. Merdiveni mermer kaplama, amimünyum korkulukludur. Bina üzeri tonoz-single örtülü çatı, dışı arkilik boyalı, asansörlüdür. Her bir normal katında 6 şar edit mesken vardır. Sitede henüz iskan edilen bağımsız bölüm bulunmamaktadır. B Blok doğusunda 7-8 mt yüksekliğinde betonarme istinat duvarı tamamen çökerek bina zemin ve 1.katına zarar vermiştir. Parsel doğu bölümü yeniden düzenleme gerekmektedir. Mesken son katta yer alıp doğu ve kısmen güney olmak üzere 2 cephelidir. Giriş kapısı çelik kapı ve 26 iç kapı numaralıdır. Meskenin giriş katında 1 oda 1 salon + mutfak ve banyo -wc-hol-iç merdiven bulunup, 45 m² kapalı alanlı çatı katında 1 oda 1 banyo +antre-iç merdiven bulunup 35 m² kapalı alanlı olmak üzere toplam 80 m² civarında kapalı alanlıdır. giriş katında balkonu 7,50 m²ve çatı katında 19,30 m² alanlı teras bulunmaktadır. Çatın katında fiilen terasın bir bölümü kapalı alana eklenmiştir. Dubleks meskenin odalar tabanı laminant, geriye kalan salon, banyo-balkon vs.tabanı seramik kaplama, duvarlar saten boya, iç kapılar panel kapı, dış doğralamar pvc-ısıcamlıdır. Balkon alüminyum taşıyıcılı temperli cam korkulukludur. Salon tabanında alçı gizli ışıklandırma mevcuttur. Binan tahminen 3-4 yıllık yıpranmalıdır. Perselde elektrik su altyapı PTT ve belediye hizmet mevcuttur. Hakim manzara gürültü ve hava kirliliği yoktur. Değeri: Yukarıda bilgileri yazılı taşınmazın arsa payı dahil değeri 160.000,00 TL dir. KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/88942 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR