ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940638
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : İNCEKUM MAH. / AVSALLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/701 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2017/701 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 218 Ada, 2 Parsel, İNCEKUM Mahalle/Köy, SAKARTAŞ MEVKİİ Mevkii, B-4 Blok, zemin+1 kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, İncekum Köyü, Sakartaş Mevkii, 218 ada 2 parsel sayılı, 8.017,10 m2 alanlı, arsa (B-5 Blok iki katlı betonarme bina) vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan, 64/1474 arsa paylı, B-4 Blok, Zemin + 1. Kat, villa niteliğindeki 1 nolu bağımsız bölüm olup borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.Taşınmaz üzerinde haciz ve alacaklı lehine ipotek bulunmaktadır. Taşınmaz,D -400 Antalya - Mersin Karayoluna yaklaşık 2 km, Alanya şehir merkezine yaklaşık 30 km mesafede bulunmaktadır.İmar uygulaması yapılmış olup parsel arsa vasıflı bir imar parselidir. Ayrıca parsel üzerinde yapılaşma mevcuttur.Satışa konu taşınmazın bulunduğu İncekum Mahallesi İnce kum mahallesinde, doğusu, batısı ve güneyi yol, kuzeyi 218 ada 1 parsel ile çevrili olan, etrafında villa tipi siteler bulunan, meskun alanda kalan, Akdeniz kıyı şeridine kuş uçuşu yaklaşık 2 km mesafede bulunan bir parseldir. Söz konusu parsel, elektrik, su, yol, alt yapı vb. hizmetlerden faydalanmakta olup, parselin bulunduğu bölgede hava ve gürültü kirliliği yoktur.Ana taşınmaz (parsel) üzerinde bulunan "Ottoman Village" isimli site, birbirine komşu beş ayrı parsel üzerinde kurulmuş olan, bu parsellerden 218 ada 2 parsel üzerinde ikişer katlı villa tipi 17 adet blok bulunan, etrafı çevre güvenlik duvarı ile çevrili, bahçe ve peyzaj ile yol çalışmaları tamamlanmış, her bir bloğun zeminde ayrı kullanım alanı belirlenmiş, açık yüzme havuzlu, otoparklı, yaklaşık 10 yıl yıpranmalı bir sitedir.Satışa konu villanın bulunduğu B-4 Blok, parselin kuzey-batı köşesinde yer alan, bodrum+zemin+1+çatı katlı, kiremit çatılı, dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı, bodrum katında garaj ve kömürlük, zemin ve üst katında mesken bulunan betonarme bir binadır.Satışa konu 1 nolu bağımsız bölüm, zemin+ 1.kat+çatı katı dört cepheli, çelik giriş kapılı, dubleks şeklinde, zemin (giriş) katında 1 salon, mutfak, 1 genel banyo, 1 teras bulunan, birinci katında ise 2 adet yatak odası, 2 adet banyo ve balkon bulunan, çatı karında açık terası bulunan iç duvarları boyalı, tavanları kartonpiyer uygulamalı, zemini seramik kaplı, dış doğramaları pvc ısıcamlı, panjurlu, içten merdivenli, 2+1 şeklinde oluşturulmuş, yaklaşık 110 m2 kapalı kullanım alanlı içten merdivenli dubleks bir villadır, satışa konu Antalya ili, Alanya ilçesi, İncekum Köyü, Sakartaş Mevkii, 218 ada 2 parsel sayılı, 8.017,10 m2 alanlı, arsa (B-5 Blok iki katlı betonarme bina) vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan, 64/1474 arsa paylı, B-4 Blok, Zemin + 1. Kat, villa niteliğindeki 1 nolu bağımsız bölüm arsa payı ile birlikte toplam: 520.000,00-TL değer taşır.
Adresi :---
Yüzölçümü :110 M2.
Arsa Payı :64/1474
İmar Durumu :İmar parselidir.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/701 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR