ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115904
Şehir : Antalya / Alanya
Oda Sayısı : 2+1
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

GERÇEK ALANYA 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/31519 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/31519 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPU KAYDI : Antalya ili, Alanya ilçesi, Kellerpınarı Mahallesi, 510 ada 62 parsel, 975,89 m2 alanlı, Arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 3. Kat,Mesken vasıflı, 6/104 arsa paylı, 18 no.lu bağımsız bölümün TAM hisse oranında kayıtlı olduğu görülmüştür.İMAR DURUMU:Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünde yer alan imar paftası üzerinde konu mülkün bulunduğu parselin konumu teyit edilmiştir.Parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam, Taks:0,35, Kaks:1,40, 4 kat konut yapımına imarlıdır. Parsel üzerinde yapılaşma tamamlanmış ve kat irtifakı kurulmuştur. BULUNDUĞU YER: Antalya İli, Alanya ilçesi, Güllerpınarı Mahallesi, Tenekeci Turgut Sokak, İrfan Apartmanı, No: 8/12 adresinde bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu parsel kuş uçumu D-400 karayoluna 650 metre, denize 400 metre mesafededir. Parsel etrafında okullar, alışveriş merkezleri mevcuttur. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde genellikle benzer konut tarzı yapılar çoğunluktadır. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. HÂLİHAZIR DURUMU:taşınmaz; 975,89 m2 yüzölçümlü 510 Ada, 62 Parsel üzerine betonarme yapı tarzında bodrum+zemin+ 3 normal kat şeklinde inşa edilmiş olup toplam 5 katlıdır. Binanın bodrum katında projesine göre 1 adet depo, sığınak, kapıcı dairesi ve odunluk, zemin katında 5 adet dükkan ve 2 adet mesken, normal katların her birinde ise 4'er adet mesken olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişi zemin kattan ve batıdan yapılan binada bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir malzemeden imal edilmiştir. Bina içi zeminler mermer kaplama, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Binada kullanılan işçilik ve malzeme orta kalitededir.mesken bina girişine göre sağda yer almakta olup güney ve batı cephelidir. Taşınmaz projesine göre brüt 103 m2 alanlı olup salon, mutfak, 2 adet oda, antre, hol, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatta olduğu gibi
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/31519 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR