ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981953
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : MAHMUTLAR MAH. / MAHMUTLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/445 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2017/445 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 2739 Parsel, MAHMUTLAR Mahalle/Köy, B blok 3.kat 21 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın bulunduğu parsel Mahmutlar da meskun alanda en işlek caddelerden birisi olan Barboros caddesine güneyden cepheli konumda ve 132.sokak üzerinde yer almaktadır. Alanya şehir merkezine yaklaşık 13 km. mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz 1/1000 uygulama imar planı kapsamında bulunan 0,35 emsal ile ayrık nizam 6 kata imarlı arsa vasıflı bir imar parselidir.
satışa konu taşınmaz ın parsel üzerinde 2 bloklu çevresi güvenlik duvarlarıyla cepheli bahçeli ,otopark ve havuzu bulunmayan bir site içinde bulunmaktadır. sitenin bulunduğu söz konusu parselde elektrik,su , ptt, altyapı belediye hizmetleri vesair mevcut olup hava ve gürültü kirliliği bulunmamaktadır. satışa konu taşınmazın bulunduğu b blok zemin +4 katlı düz teras çatılı merdivenleri mermer kaplı ,merdiven korkulukları demir doğramalı asansörlü yaklaşık 20 yıl yapranmalı zemin katında dükkanlar diğer katlarında ise 5 er adet mesken olmak üzere 20 adet meskenden oluşan dış duvarları sıvalı boyalı betonarme yapıda bir binadır. satışa konu B blok 21 no.lu bağımsız bölüm bu binanın üçüncü katında bulunan kuzey doğu cepheli 2 oda +1 salon+ayrı mutfak+1 banyo +2 balkondan oluşan ayrı mutfaklı 2+1 şeklinde yaklaşık 90 m2 alanlı çelik giriş kapılı iç kapıları ahşap imal dış kapı pencereleri ısıcamlı pvc den imal ıslak zeminleri seramik oda zeminleri laminant kaplı iç duvarları alçı sıvalı boyalı tavanları gizli ışıklı kartonpiyerli mutfak tezgahı granitten ,mutfak dolapları ahşap dan imal ,banyosunda klozet lavabo ve duşakabin yerinde belediyece verilen kapı no.su 15 olan bakımlı bir meskendir.,
Adresi : Özlem Çekici Apartmanı B Blok 3.Kat 21 No.Lu Mesken Mahmutlar/Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 72/3528
İmar Durumu : imarlıdır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/445 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR