ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946130
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : GÜLLER PINARI MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/909 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ
2016/909
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 620 Ada, 7 Parsel, KELLERPINARI Mahalle/Köy, zemin kat, 13 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Antalya ili, Alanya İlçesi, Kellerpınarı mah. 620 ada, 7 parsel 840,00 m2 yüzölçömlü zemin kat 60/1205 arsa paylı MESKEN sayılı taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmaz Alanya yerleşim yeri içerisinde, merkezi konumlu, meskun mahalde kalan Akdeniz sahiline sıfır konumlu Alanya'nın ana caddelerinden Ahmet Tokuş Bulvarı üzerinde çevresinde çok sayıda otel, turizm tesisleri konut, iş ve ticaret yerleri mevcut, üzerinde Zeybek Apartman isimli bina bulunan bir parseldir. Söz konusu parsel, elektrik, su, ulaşım, ptt, çop, alt yapı vb. her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu Zeybek Apartmanı, bodrum+zemin+4 katlı, düz teras çatılı, bodrum katında dükkanlar,normal katlarında meskenler olan, merdivenleri mermer kaplı, merdiven korkulukları demir imalatlı, asansörlü, yaklaşık 25-35 yıl yıpranmalı, betonarme karkas bir binadır. Kıymet takdirine konu 13 nolu mesken; güney ve doğu cepheli, çelik giriş kapılı, 2 oda, 1 salonlu, ayrı mutfaklı, 1 adet ayrı wc si ve bir adet wc li banyosu bulunan, 2 balkonlu, yaklaşık 100 m2 kullanım alanlı, tüm zeminleri seramik kaplı, iç duvarları alçı sıva boyalı, tavanları gizli ışıklı ve spot ışıklı, dış doğramaları pvc olan, güney cephesindeki balkonu cam ile içeri alınmış ofis olarak dizayn edilmiş olan, deniz manzaralı merkezi konumlu, bir meskendir. Söz konusu bağımsız bölüm Alanya ilçesi, Kellerpınarı mah. A. Tokuş Bulvarı üzerinde Akdeniz sahiline sıfır konumlu Alanya şehir merkezinde bulunan bir parseldir.Antalya ili, Alanya ilçesi, Kellerpınarı mah. 620 ada 7 parselde kayıtlı 840,00 m2 alanlı ARSA vasııflı ana taşınmaz üzerinde bulunan 60/1205 arsa paylı, MESKEN niteliğindeki, Zemin kat, 13 nolu bağımsız bölüm, borçlu HÜLYA (HANZADE) PİRİ adına TAM hisse ile kayıtlıdır. Tapu kaydı üzerinde haciz şerhleri vardır.
Adresi : Güllerpınarı Mah. Ahmet Tokuş Bulvarı, Zeybek Apt. No: 85, Daire: 13 Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 840,00 m2
Arsa Payı : 60/1205
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, Konut alanında, ayrık nizam, TAKS: 0.35, KAKS:1,75 emsal ile beş kata kadar yapılaşma müsadelidir.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki şerhler : Diğer Yönetim Planı: 23/03/1992-Belediye hissesi zemine yöneliktir. -Yönetim planı: 23/03/1992- Belediye hissesi zemine yöneliktir.At Belediye hissesi zemine yöneliktir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ilet eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/909 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR