ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941506
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : OBA MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

ALANYA POSTASI 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4450 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 15:25
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 15:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/4450 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Tapu Kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Oba mahallesi, 2484 parselde kayıtlı 1623,91 m² alanlı, tarla vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan 51/1623 arsa paylı, mesken niteliğindeki, A Blok, Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.Bulunduğ Yer:Taşınmazın bulunduğu 2484 parsel, Alanya ilçesi, Oba mahallesi, Hacıkadiroğlu Caddesi, 58. Sokak ve 23. Sokak arasında, kuzeyindeki D 400 Antalya - Mersin Karayoluna 90 metre, Akdeniz kıyı şeridine 430 metre mesafededir.Adresi: Alanya ilçesi, Oba Mahallesi, Hacıkadiroğlu Caddesi, Y. Balcı Apt. No:21, A Blok, Daire: 2 adresinde bulunmaktadır.İmar Durumu:Taşınmazın bulunduğu parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında kalmakta olup, parsel üzerinde yapılaşma tamamlanmıştır.Hali hazırda durumu:Taşınmazın bulunduğu Oba mahallesi 2484 parsel, güneyinde Hacikadiroğlu Caddesine, doğusunda 58. Sokağa, kuzeyinde 23. Sokağa cepheli, merkezi konumlu, meskun alan içerisinde kalan, üzerinde iki bloklu apartman bulunan, bir parseldir. Söz konusu parsel elektrik, su, alt yapı, ptt ve belediye hizmetleri gibi her türlü hizmetlerden yararlanmakta olup hava kirliliği yoktur.Ana taşınmaz üzerinde bulunan Yaşar Balcı Apt. isimli site, iki bloklu, etrafı bahçe duvarı ile çevrili, bloklar birbirinden bahçe duvarı ile ayrılarak her biri için ayrı bahçe oluşturulmuş bir sitedir.Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu A Blok; parselin kuzeyinde bulunan, zemin + 3 katlı, düz teras çatılı, asansörsüz, her katta 4 daire bulunan, dış ve iç cephesi sıvalı boyalı, boya imalatında yer yer dökülme ve kabarmalar mevcut, merdivenleri dökme mozaik kaplı, demir korkuluklu, yaklaşık 15 - 20 yıllık yıpranmalı, eski imalatlara sahip, betonarme bir binadır.Kıymet takdirine konu 2 nolu bağımsız bölüm,zemin kotunda, güney ve batı cepheli, eski ahşap giriş kapılı, 2 oda 1 salonlu, ayrı mutfaklı, bir genel banyolu, iki balkonlu, yaklaşık 65 m2 kullanım alanlı bir meskendir. Söz konusu meskenin tüm zeminleri seramik kaplı, kara sıvalı boyalı, eski tip ahşap kapı ve pencereli, mutfak tezgahı mermerden imal olup eski imalatlara sahiptir.Değeri: Yukarıda açıklanan özellikleri, bulunduğu yer, konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında satışa konu mesken nitelikli bağımsız bölüm arsa payı ile toplam; 100.000,00-TL değer taşır.KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 24/12/2001
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4450 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR