ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908708
Şehir : Antalya / Alanya
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/666 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:50
Satış Yeri
:
ALANYA 2.İCRA DAİRESİ KAPISI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2017/666 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 713 Ada, 1 Parsel, Kellerpınarı Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz Kellerpınarı mahallesinde Hasan Akçalıoğlu caddesi ile Recepoğlu sokak üzerinde merkezi konumdadır. Meskun mahalde elektrik,su,ptt,yol,ulaşım,belediye hizmetleri nden yararlanılan gürültü ve hava kirliliğinden uzaktır. asansörsüz10 daireli merdivenleri mozaik taş kaplı merdiven korkulukları demir doğrama dış duvarları kaleterasit sıvalı bina,bodrum+zemin+4 katlı düz teras çatılı zemin katında dükkanlar normal katlarda ikişer daireden toplam 10 daireli binadır. satışa konu daire ise kuzey-güney ve batı cepheli 2+1 şeklinde 1 salonlu iki odalı ayrı mutfaklı bir banyolu bir wcli üç balkonlu ahşap giriş kapılı odalar,mutfak,banyo ve wc ile balkon zeminleri fayans kaplamalı mutfak dolapları ahşap mutfak tezgahı granit mermer imalatlı salonu laminant kaplamalı iç kapıları eski ahşap kapı,dış doğramaları ahşap pencere imalatlı balkon korkulukları demir doğramalı 80 m2 yaklaşık kullanım alanlı dairedir. 25 -30 yıllık yıpranmalıdır.
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 80/960
İmar Durumu : Var , 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANI KAPSAMINDA KALMAKTA OLUP PARSEL ÜZERİNDE YAPILAŞMA TAMAMLANMIŞTIR.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu da muhtelif hacizler ve rehin şerhi vardır.
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : ALANYA 2.İCRA DAİRESİ KAPISI ÖNÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/666 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR