ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 1+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00977817
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : AVSALLAR MAH. / AVSALLAR
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/67 TLMT
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/67 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 192 Ada, 8 Parsel, AVSALLAR Mahalle/Köy, mezarlık Mevkii, 2.kat, 17 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu Avsallar Mah. 192 ada, 8 parsel sayılı ana taşınmaz; Avsallar mah. mezarlık mevkiinde, meskun mahalde, Atatürk Caddesinin yaklaşık 350,00 mt doğusunda yer almaktadır. Söz konusu parsel elektrik, su, ptt, alt yapı, belediye hizmetleri gibi tüm hizmetlerden yararlanmakta olan meskun mahalde bulunan, hava ve gürültü kirliliğinden uzak konumlu bir taşınmazdır. Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu site; "Doruk Avangarde Apartmanı " isimli, tek bloktan oluşan, etrafı bahçe duvarı ile çevrili açık havuzlu, açık otoparklı, kapalı yüzme havuzlu, peyzajı tamamlanmış, takribi 5 yıl yıpranmalı bir sitedir. Söz konusu taşınmazın bulunduğu bina, bodrum+zemin+6+ normal kat+çatı katından oluşan, çatılı, asansörlü, merdivenleri mermer kaplı, merdiven korkulukları alüminyumdan imal, dış duvarları sıvalı boyalı, bodrum katında sosyal alanları boş olarak bırakılmış, kapalı havuz bulunan, diğer katlarında ise daireler bulunan, toplam 42 daireden oluşan betonarme karkas yapıda bir binadır. 17 nolu bağımsız bölüm; bu binanın 2. katında bulunan güney cepheli, 1 oda,+Amerikan mutfaklı 1 salon+1 genel banyo+1 balkondan oluşan, Amerikan mutfaklı 1+1 şeklinde dizayn edilmiş, yaklaşık 60 m2 alanlı bir meskendir. Söz konusu mesken çelik giriş kapılı, iç kapıları hazır panel kapı, dış doğramaları ısı camlı pvc den imal, oda zemini laminat parke ve ıslak zeminleri seramik kaplı, iç duvarları alçı sıvalı saten boyalı, tavanları alçı uygulamalı mutfak dolapları mdf lamdan imal, mutfak tezgahı granitten imal, banyosunda duşakabin, banyo dolabı, klozet ve lavabosu bulunan bir daire olduğu keşif günü emsal olarak tarafımıza gösterilen ve yine tarafımızca gezilip görülen 26 nolu bağımsız bölümün hale hazır durumu dikkate alınarak değerlendirmeler yapılmıştır. Antalya ili, Alanya ilçesi, Avsallar mah. Mezarlık mevkii, 192 ada, 8 parselde kayıtlı 2.124,08 m2 alanlı ARSA vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan, 4/213 arsa paylı MESKEN niteliğindeki 2. kat 17 nolu bağımsız bölüm olup, borçlulardan YASİN DEMİREL adına tam hisse ile kayıtlıdır. Söz konusu taşınmaz üzerinde icrai haciz şerhleri ve ipotek bulunmaktadır.Taşınmaz Alanya ilçesi, Avsallar mah. Mezarlık mevkii, N.Fazıl Kısakürek cad üzerinde Alanya -Antalya karayolunun ve sahilin takribi 2,00 km kuzeyinde bulunmakta olup Alanya şehir merkezine yaklaşık 23,00 km mesafe yer almakta olan MESKENDİR.
Adresi : Avsallar Mah. N.Fazıl Kısakürek Cad. Doruk Avangarde Apt. Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 2.124,08 m2
Arsa Payı : 4/213
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalan, uygulama görmüş arsa vasıflı bir imar parseli olup taşınmaz üzerinde yapılaşma mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı: 04/03/2014 (AT 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 192 Ada, 8 Parsel, AVSALLAR Mahalle/Köy, mezarlık Mevkii, 3.kat, 20 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu Avsallar mah. 192 ada, 8 parsel sayılı ana taşınmaz; Avsallar mah. mezarlık mevkiinde, meskun mahalde, Atatürk caddesinin yaklaşık 350,00 mt doğusunda yer almaktadır. Söz konusu parsel elektrik, su ptt, alt yapı, belediye hizmetleri gibi tüm hizmetlerden yararlanmakta olan meskun mahalde bulunan, hava ve gürültü kirliliğinden uzak konumlu bir taşınmazdır. Bağımsız bölümün bulunduğu site, DORUK AVANGARDE APARTMANI isimli tek bloktan oluşan, etrafı bahçe duvarı ile çevrili, açık hav uzlu açık otoparklı, kapalı yüzme havuzlu, peyzajı tamamlanmış, takribi 5 yıl yıpranmalı bir sitedir. Bağımsız bölümün bulunduğu bina, bodrum+ zemin+6 normal kat+ çatı katından oluşan, çatılı, asansörlü, merdivenleri mermer kaplı, mediven korkulukları alüminyumdan imal, dış duvarları sıvalı boyalı, bodrum katında sosyal alanları boş olarak bırakılmış, kapalı havuz bulunan, diğer katlarında ise daireler bulunan toplam 42 daireden oluşan betonarme karkas yapıda bir binadır. 20 nolu bağımsız bölüm bu binanın 3. katında bulunan doğu cepheli, 1 oda+ Amerikan mutfaklı 1 salon+ 1 genel banyo+2 balkondan oluşan, Amerikan mutfaklı 1+1 şeklinde dizayn edilmiş, yaklaşık 60 m2 alanlı bir meskendir. Söz konusu mesken çelik giriş kapılı, iç kapıları hazır panel kapı, dış doğramaları ısı camlı pvc den imal, oda zemini laminat parke ve ıslak zeminleri seramik kaplı, iç duvarları alçı sıvalı saten boyalı, tavanları alçı uygulamalı, mutfak dolapları mdf lamdan imal, mutfak tezgahı granitten imal, banyosunda duşakabin, banyo dolabı, klozet ve lavabosu bulunan bir daire olduğu keşif günü emsal olarak tarafımıza gösterilen ve yine tarafımızca gezilip görülen 26 nolu bağımsız bölümün hale hazır durumu dikkate alınarak değerlendirmeler yapılmıştır. Antalya ili, Alanya İlçesi, Avsallar mah. Mezarlık mevkii, 192 ada, 8 parselde kayıtlı 2.124,08 m2 alanlı, ARSA vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan, 5/213 arsa paylı MESKEN niteliğindeki 3. katt, 20 nolu bağımsız bölüm olup, borçlulardan YASİN DEMİREL adına tam hisse ile kayıtlıdır. Söz konusu taşınmaz üzerinde icrai haciz şerhleri ve ipotek bulunmaktadır. Taşınmaz Avsallar mah. Mezarlık mevkii, N.Fazıl Kısakürek caddesi üzerinde Alanya-Antalya karayolunun ve sahilin takribi 2,00 km kuzeyinde bulunmakta olup, Alanya şehir merkezine yaklaşık 23,00 km mesafede yer almaktadır.
Adresi : Avsallar Mah. Mezarlık Mevkii, N.Fazıl Kısakürek Cad. Doruk Avangarde Apartmanı Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 2.124,08 m2
Arsa Payı : 5/213
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalan, uygulama görmüş arsa vasıflı bir imar parseli olup taşınmaz üzerinde yapılaşma mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı: 04/03/2014 (AT 3402 sayılı kanunun 22. maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/67 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR