ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 1+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00956426
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : MAHMUTLAR MAH. / MAHMUTLAR
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 04.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7860 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Adliye mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2016/7860 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 160 Ada, 6 Parsel, Mahmutlar mahalle/köy, Göleviz mevkii, b blok 1.kat 1.b.bölüm nolu taşınmaz Alanya Mahmutlar köyü Göleviz mevkiinde Atatürk Caddesi üzerinde 241.sokağın güneyinde keşoğlu sokağın doğusunda bulunmakta olup Alanya şehir merkezine 13.km. mesafede dir. sitenin bulunduğu parsel elektrik,su altyapı ptt ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır hava kirliliğinden uzaktır. parselin içinde prestij 12 Blue shine isimli 2 bloklu bir site bulunmaktadır sitenin etrafı bahçe duvarıyla çevrilidir. peyzaj çalışmaları yapılmıştır. otoparklı ,açık yüzme havuzlu fitnes salonlu saunalı lüks imalatlara sahip yaklaşık 5 yıl yıpranmalı bir sitedir. satışı yapılacak olan dairenin bulunduğu b blok parselin kuzey tarafında kalan 2 bodrum kat +zemin kat+5 katlı ,shingle çatılı ,dışı sıvalı,boyalı lüks imalatlara sahip merdivenleri mermer kaplı asansörlü betonarme karkas yapıda bir binadır. satışa konu daire b blok 1 no.lu bağımsız bölüm bu binanın 1.katında bulunan güney -batı cepheli amerikan mutfaklı 1 salon + 1 yatak odası +1 banyo,+1 balkondan oluşan amerikan mutfaklı 1+1 şeklinde dizayn edilmiş yaklaşık 50 m2 alanlı meskendir bu bağımsız bölüm çelik giriş kapılı iç kapıları hazır panel kapı dış kapı pencereleri ısı camlı pvc den imal tüm zeminleri seramik kaplı, iç duvarları alçı sıvalı boyalı tavanı gizli ışık uygulamalı mutfak dolapları sunta mdf den imal mutfak tezgahı granitten imal banyosunda duşakabin banyo dolabı,lavabo ve klozet bulunan bir meskendir.

Adresi : Mahmutlar Mahallesi 241.Sokak Prestij Residence Sitesi No 8 Alanya ANTALYA

Yüzölçümü : 50 m2

Arsa Payı : 61460/6287560

İmar Durumu : parsel üzerinde yapılaşma tamamlanmıştır.

Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında dır.

1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Adliye mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7860 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR