ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 1+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940467
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : MAHMUTLAR MAH. / MAHMUTLAR
Oda Sayısı : 1+1
: 55
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/445 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/445 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Alanya İlçesi, 421 Ada, 7 Parsel, Mahmutlar Mahallesi,1/25 arsa paylı 2.kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm daire nin tamamı.
Satışa konu taşınmaz; Antalya ili, Alanya ilçesi, Mahmutlar mahallesi , 421 ada, 7 parselde kayıtlı, 710,36 m2 alanlı, Arsa vasıflı taşınmazdaki, 1/25 arsa paylı, 2. Kat, 11 No'lu, Mesken vasıflı bağımsız bölüm olup, Mahmutlar Mahallesi, 252. Sokak, Öğünç İnşaat Apartmanı, No:6, D:11 açık adresinde bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bölge her seviyede gelir gruplarının ikamet ettiği bir bölgede olup, Namık Kemal Caddesi'nin yaklaşık 20 m batısında, Atatürk Caddesi'nin yaklaşık 340 m kuzeyinde, sahile ve Alanya-Gazipaşa yoluna yaklaşık 490 m, Alanya şehir merkezine ise yaklaşık 13,5 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde benzer özellikli yapılar ile otel, alışveriş dükkanları, cami, okul gibi kullanılan imarlı arsalar yer almaktadır. Ulaşım, özel ve kamusal araçlar ile sağlanabilmektedir. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel; elektrik, su, yol, PTT, altyapı, belediye hizmetleri gibi tüm hizmetlerden yararlanmakta olan, gürültü ve hava kirliliğinden uzak konumlu olup, meskun bir bölgede bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 katlı, asansörlü, her katında 5 dairesi bulunan, etrafı çevrili bahçe içerisinde, açık yüzme havuzlu, dış duvarları sıvalı-boyalı, yaklaşık 5 yıl yıpranmalı, betonarme bir binadır. Satışa konu bağımsız bölüm, mezkur binanın 2. katında bulunan, kuzey-doğu cepheli, 1 oda+ 1 amerikan mutfaklı salon+ 1 banyo+ 1 balkondan oluşan, Amerikan mutfaklı 1+1 şeklinde oluşturulmuş, yaklaşık 55 m2 alanlı, çelik giriş kapılı, iç kapıları hazır kapı, dış kapı-pencereleri ısı camlı pvcden imal, tüm zeminleri seramik kaplı, iç duvarları alçı sıvalı boyalı, tavanları kartonpiyer ve gizli ışık uygulamalı, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları mdf suntalamadan imal, banyosunda duşa kabin, klozet, lavabo ve banyo dolabı bulunan bir meskendir.
Adresi : Mahmutlar Mahallesi 252.Sokak Öğünç İnşaat Apartmanı No: 6 2.Kat Daire No :11 Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 55 m2
Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : 1/1000 imar planı kapsamında kalmaktadır. Uygulama görmüş üzerinde yapılar olan imar parselidir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/445 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR