ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 1+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00921905
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : MAHMUTLAR MAH. / MAHMUTLAR
Oda Sayısı : 1+1
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 29.12.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9685 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2016/9685 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 875 Ada, 1 Parsel, MAHMUTLAR Mahalle/Köy, GÖLEVİZ Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu Mahmutlar mahallesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiğibir yerdir meskun mahaldedir. Mahmutlar ın işlek caddelerinden biri olan Sarıhasanlı caddesi üzerindedir. Mülga Mahmutlar belediye hizmet binasının yaklaşık 1,5,.kuzeydoğusundadır. Parsel elektrik su yol ulaşım ptt altyapı belediye hizmetleri gibi tüm hizmetlerden yararlanmaktadır. Gürültü ve hava kirliliğinden uzaktır. Söz konusu taşınmazın bulunduğu site etrafı bahçe duvarıyla çevrili hamam sauna fitnes mescit kapıcı dairesi otopark, blokların çatılarında bayan ve erkek olmak üzere iki ayrı açık yüzme havuzu gibi sosyal donatılara sahip 2 blok 96 daireden oluşan genel olarak kaba inşaatı tamamlanmış ince işleride büyük ölçüde tamamlanmış olmakla birlikte ince işlerine devam edilmekte olan yeni ve lüks birsitedir.
13 katlı asansörlü merdivenleri mermer kaplı merdiven korkulukları aliminym dan imal edilmiş dış duvarları sıvalı boyalı çatısında açık havuz bulunan betonarme karkas yapıda bir binadır . Satışa konu olan Bağımsız bölüm B blokun 2.katında bulunan kuzey ve batı olmak üzere iki cepheli meskendir. Söz konusu daire 1 oda + 1 Amerikan mutfak lı salon+1 banyo +1 balkon dan oluşan 1+1şeklinde yaklaşık 45 m2 alanlı dairedir. Bu daire çelik giriş kapılı iç kapıları hazır panel kapı,dış kapı - pencereleri ısıcamlı pvc den imal,tüm zeminleri seramik kaplı,iç duvarları alçı sıvalı saten boyalı ,tavanları gizli ışık uygulamalı ,mutfak tezgahı granitten imal mutfak dolapları lake boyalı sunta mdf den imal , banyosunda duşakabin klozet lavobo ve banyo dolabı bulunan yeni imalatlara sahip hiç kullanılmamış bir taşınmazdır.
Adresi : Hak Rezidans İhlas Evleri Sitesi B Blok2.Kat 12 No.Lu Bağımsız Bölüm Mahmutlar Mahallesi/Alanya ANTALYA
Yüzölçümü : 45 m2
Arsa Payı : 53/6288
İmar Durumu : İMARLIDIR
Kıymeti : 110.000,00 TL OLUP REHİN ALACAKLISIŞEKERBANK IN REHİN ALACAĞININ ALTINDA SATIŞA MUVAFAKATI BULUNMADIĞINDAN TAŞINMAZIN DEĞERİNİN %-50 Sİ + SATIŞ MASRAFLARI+REHİN ALACAĞITOPLAMI = 307.058,00 TL.ÜZERİNDEN SATIŞBAŞLATILACAKTIR.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/03/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9685 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR