ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Aksu'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062201
Şehir : Antalya / Aksu
Semt-Mahalle : ALTINTAŞ MAH. / AKSU
Oda Sayısı : 3+1
: 182
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2584 TLMT
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
ANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5-6-7-8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI MURATPAŞA/ANTALYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2018/2584 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Antalya İli Aksu İlçesi Altıntaş Mah. 948 ada, 3 parsel 9.119,00 yüzölçümlü 20/3570 arsa paylı taşınmazda 6 nolu bağımsız bölüm taşınmazın tamamı.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU: Dosya İçinde Bulunan 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Fotokopisine Göre Antalya İli, Aksu İlçesi, Altıntaş Mahallesi, 948 Ada, 3 nolu parsel, Ayrık Nizam, 4 Kat, E = 0.30 / 1.20 Emsalli İnşaata Müsaittir.
Parsele 30.12.1999 Tarih ve 15 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
TAŞINMAZIN HALİ HAZIR DURUMU: Altıntaş Mahallesi, Özkarakoyunlu Caddesi, Akkavak Sokak, No : 46 (FALEZYUM RESIDENCE C.BLOK) Özkarakoyunlu Caddesinin doğusunda iç kısımda kalmaktadır. Özkarakoyunlu Caddesine mesafesi yaklaşık 150 mt dir. Akkavak Sokağın üzerinde bulunmaktadır. Etrafında seyrek yapılaşmalar vardır. Antalya Havaalanın doğusunda bulunmaktadır. Antalya Havaalanına mesafesi yaklaşık 1000 mt dir. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
Satışa konu taşınmaz Antalya İli, Aksu İlçesi, Altıntaş Mahallesi, 948 Ada, 3nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, bodrum kat + zemin kat + 16 normal kat olarak inşa edilmiş, Falezyum Resıdence C.Blok Apartmanının, 1.Katında, Kuzey – Güney – Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. Brüt 182 m2 Net 151 m2 Alana Sahiptir. ( 6 nolu bağımsız bölümün alanı keşifte bulunan fen bilirkişisi tarafından yerinde ölçüm yapılarak belirlendi. ) İçinde : 1 Salon, 3 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo + WC bölümü ile, 3 adet balkonu vardır. ( Ayrıca Ebeveyn Yatak Odasında Banyo Vardır. ) İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır.Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar lake boyalı ahşap doğramadır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Isı camlıdır. Mutfak tezgahı suntelam olup, tezgah altında ve üstünde lake boyalı mutfak dolapları vardır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Daire giriş kapısı lake boyalı ahşap doğramadır. Yer aldığı apartmanda bir adet yük asansörü ile, iki adet normal asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5-6-7-8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI MURATPAŞA/ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2584 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 03/10/2019 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR