ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Aksu'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038429
Şehir : Antalya / Aksu
Semt-Mahalle : KEMERAĞZI MAH. / AKSU
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3961 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:40
Satış Yeri
:
ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2017/3961 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Aksu İlçe, 11070 Ada, 1 Parsel, KEMERAĞZI Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm POSTA ADRESİ : Aksu İlçesi, Kemerağzı Mahallesi, Tesisler Caddesi (Yaşar Sobutay Bulvarı), Gaye Sitesi, Bina No: 363/H,H Blok, Kat:5,D.No : 9 ANTALYA. ili :Antalya İlçesi: Aksu Mahalle/Köy: Kemerağzı Köyü Ada : 11070 Parsel: 1 Ana Gayrimenkul Niteliği : Arsa Y.Ölçümü : 23.490,00 m2 106/23490 Arsa paylı, H : Blok, 4. Kat,9 B.bölüm No'lu Mesken, Hisse : Tam.Taşınmaz denize 550m mesafede yer almaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 18 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım sitenin güney yönünden Tesisler Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılmış, güvenlikli, bahçe duvarlı, açık yüzme havuzlu, yeşil alanlı,açık ve kapalı otoparklı, oyun alanlı site içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu H blok betonarme karkas inşaat sisteminde, projesine göre Bodrum + Zemin + 7 Normal Kat olarak inşa edilmiş bina içerisinde ve toplamda 18 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzerine akrilik dış cephe boyalı, merdiven duvarları mozaik taş kaplı ve plastik boyalı, merdivenler ve kat sahanlıkları mermer kaplamalı, demir doğramalı, asansörlü ve yaklaşık 20-23 yıllık binadır. taşınmaz bulunduğu H Blok, binanın projesinde ve tapu kaydında 4.katta (uygulanan subasman kotu sebebiyle mahallinde 5.katta görülmektedir) binanın kuzey, güney ve doğu cephelerine istikametli konumda, çelik dış kapılı olan taşınmaz projesinde ve mahallinde: 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc-lavabo, kat kalorifer odası, antre, hol ve 4 balkon hacimlerinden oluşan taşınmazın, salon ve oda zeminleri laminant parke kaplı, duvarları saten boyalı ve tavan köşeleri kartonpiyerli, mutfak ve ıslak zemin hacimleri seramik kaplı, iç kapıları ahşap presli panel doğrama,pencere doğramaları pvc doğramalı, mutfak dolaplı olan taşınmaz projesine göre net 130 m2 ve brüt 150 m2 alana sahip Mesken vasfında taşınmazdır.
Arsa Payı : 106/23490
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam, Serbest Katlı (T.İ.A. geçmemek kaydıyla), Emsal:0,60 yapılanma koşullu ‘’Turistik Tesis ve Konut’’ kullanımlı imarlı arsadır. Ana taşınmaz üzerinde 23.03.1994 Tarih ve 06/28 No’lu Yapı Ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şeri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3961 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 08/08/2019 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR