HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya\Saraykent'te 390 m² villa icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065002
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : SARAYCIK MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 6+1
: 390
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9386 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ


2019/9386 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Saraycık Mah.8 cilt 881 sayfa 996 ada 658 parselde kayıtlı 793m2 yüzölçümü tarla nitelikli tam hisseli taşınmazdır.
Özellikleri : Taşınmaz geometrik olarak dörtgen şeklinde parselidir. Söz konusu parsel topoğrafik olarak yol kotu altında ve teraslı bir yapıya sahiptir. Parselin sınırını belirleyen duvar bulunmaktadır. Taşınmazın içerisinde tripleks villa bulunmaktadır. Bölge sosyo ekonomik açıdan alt ve orta düzey gelir grubuna hitap eden yerleşim bölgesi olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip olan bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Bina Özellikleri: Betonarme karkas yapı tarzında IVB yapı sınıfında, zemin + 1 kat + çatı katı olarak inşa edilmiş toplam 303m2 net, 390m² brüt inşaat alanlıdır. Bina projesi itibari ile zemin + 1 kat olarak tasarlanmış olup mevcutta 40m2 alanlı çatı katı ile zemin katta 33m2 iki balkon ve oturma odasına ilave kapalı teras yapılmıştır. Taşınmaz brüt olarak zemin katta 142m2, birinci katta 175m2 olmak üzere 317m2 olarak tasarlanmış olup mevcutta eklenen zemin kattaki balkonlar, teras ile çatı katı kısmıyla birlikte toplam 390m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi, mantolama üzeri plastik boyalıdır. Taşınmazın zemin katı salon, mutfak, yemek yeri, oturma odası, 2 balkon ve wc alanından oluşmaktadır. Zemin oturma odası hariç tamamen seramik kaplı olup duvarlar saten boyalı ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Oturma odası zeminleri laminat parkelidir. Mutfak tezgah doğal mermer olup alt dolaplar ahşaptır. Giriş kapısı çelik ve iç kapılar ahşap, dış doğramaları ise ahşap görünümlü pvc'dir. Taşınmazın birinci katı 3 oda, dinlenme yeri, 3 adet balkondan oluşmaktadır. Zemin seramik kaplıdır. Duvarlar saten boyalı, ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. İç kapıları amerikan panel kapı, dış doğramaları ise ahşap görünümlü pvc'dir. Katlar arası irtibatı sağlayan merdivenler mermerdir. Taşınmazın çatı katı ise antre ve 2 oda hacminden ibarettir.Zemini tamamen seramik kaplıdır. Duvarlar saten boyalı, iç kapılar ahşap, dış doğramaları ise ahşap görünümlü pvc'dir. Yapının çatısı ahşap oturtma üstü kiremit kaplıdır. Binada elektrik, su ve haberleşme tesisatları tamdır. Taşınmazda ısıtma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Bahçe düzenlemesi ve peyzajı tamdır.
Adresi : Saraykent Mah. Doktorlar Sitesi 2.Sk. No:21 Antakya / HATAY
İmar Durumu :Antakya Belediye Başkanlığının 19/04/2019 tarih 4462 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 1.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9386 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR