HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/Üzümdalı Mahallesi'nde müştemilatlı ev ve tarla icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944825
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ÜZÜMDALI MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 1+1
: 43260
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1720 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
422,580 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2017/1720 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Hatay İli, Antakya İlçesi, Üzümdalı Mahallesi 148 ada 9 parsel(eski 626 parsel)de kayıtlı 43.260,04 m² Yüzölçümlü 'TARLA' Nitelikli Taşınmazın Borçluya ait 125/2711 Hissesi satışa çıkmaktadır.
Taşınmazın Fiziksel Özellikleri: Taşınmazın üzerinde 1 adet yığma yapı niteliğinde ve konut olarak kullanılan yapı mevcuttur. Yapının oturum alanı yaklaşık 180,00m2 dir. Bu alanın altında yaklaşık 100,00m2 mesahalı bodrum kat yer almaktadır. Bodrum katta konut olarak kullanılmaktadır. Zemin kat 2 adet ev olarak kullanılmaktadır. Evler 1 oda, 1 salon, hol, mutfak ve banyodan ibarettir. Salonun tavanı kontrplak kaplama olup, diğer alanların tavanı bulunmamakta olup, çatıya kadar tavanı açıktır. Zemin katta pencereler ahşap doğramalıdır. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Bodrum katın pencereleri pvc doğramalıdır. Demir dış kapılıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre 3. Sınıf A Grubu yapılardan olup, keşif tarihi itibarı ile beher m2 maliyeti 694,00TL/m2, aşınma payı yaklaşık olarak %20 civarındadır. Zemin katın tavanı olmaması ve yapı tekniği dikkate alındığında, bu kısmın 3A grubu yapıların %50 si kadar alınacaktır. Engebeli bölgede bulunan taşınmaz %10-15meyilli olup taşınmazın borçluya ait bölümünde 1 adet yapı ve 112 adet ağaç bulunduğu görülmüştür.Toprak yapısı itibariyle killi tınlı taşlı yapıda olup makineli tarıma elverişlidir.Ulaşım sorunu yoktur.Belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
İmar Durumu: Hatay İli, Antakya İlçesi, Üzümdalı Mahallesi 148 ada 9 parsel (eski 626 parsel) nolu taşınmaz kısmen uygulama imar planı olmayan alana, kısmen de 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisine, imar yoluna, park alanına mesken bölgesine rastladığı belirtilmiştir.
Adresi: Üzümdalı Mahallesi Kule Sokak No:22/5 Antakya/HATAY
Kıymeti : 422.580,98 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1720 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR