HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/Serinyol Mahallesi'nde 2+1 daire (80/1380 hisse) icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961356
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : SERİNYOL MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 2+1
: 122
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZYURT 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/26230 ESAS
Muhammen Bedeli
:
10,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2017/26230 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Serinyol/Atatürk Mah. 1 cilt 63 sayfa 567 ada 20 parselde kayıtlı 642,34 m2 yüzölçümlü 1.kat 10 nolu bağımsız bölümdeki kat irtifaklı 80/1350 arsa paylı tam hisseli mesken nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina III/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, zemin kat ve 3 normal kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın zemin katta bina girişi 2 adet daire ve 7 adet dükkan ile normal katlarda her katta 4'er adet daire olmak üzere 21 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mozaiktir. Binada asansör bulunmamaktadır. 10 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu 1.kat 10 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine göre sol ön cephede yer alan kuzey-batı cepheli dairesidir. Mahallinde yapılan incelemede net alanı 122 m2, brüt alanı ise 155 m2 sahip olup 1.katta konumludur. Taşınmaz antre, hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo+wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Projesine aykırı imalat olarak kuzey cephedeki balkonun salon hizasındaki kısmı içeri alınarak kapalı alana dahil edilmiştir. Dairenin dış kapısı ahşap doğramalı, iç kapı doğramaları ahşap ve pencereler ahşaptır. Taşınmazda tüm zeminler karo seramik duvarlar plastik boyalıdır. Islak zeminler olduğu gibi seramiktir. Mutfakta ahşap dolaplar ve mermer tezgah bulunmaktadır. Taşınmazda ısıtma soba ile sağlanmaktadır.
Adresi : Serinyol Mah. Sincari Cad. Vural Sk. No:13 Daire No:10 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 11/09/2018 tarih 7548 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 10.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/26230 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR