HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya Saraycık'ta 3+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076463
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : SARAYCIK MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27255 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2019/27255 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Saraycık Mah. 87 cilt 8534 sayfa 1625 parselde kayıtlı 801,35m2 yüzölçümlü zemin kat 2 nolu bağımsız bölümdeki 40/801 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli konut nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Saraycık Mahallesi meskun alanı içindedir. 376. Sokak ile Numan Sokak köşesindedir. 18 nolu Aile Sağlığı Merkezi binanın bodrum katındaki dükkandadır. Ali Kavak İlkokuluna 130 m., Prime Mall Alışveriş Merkezine 1,00 km., Miraç Camiine 240 m. kuş uçuşu mesafededir. Bina, 1 bodrum kat + zemin kat + 4 Normal kat + Çatı Ara Piyesi olarak inşa edilmiştir. Binada toplam 15 adet daire ve 1 adet dükkan mevcuttur. Binada doğalgaz tesisatı mevcuttur. Merdivenleri mermer ile kaplanmıştır. Korkulukları alüminyumdandır. Asansörlüdür. Dış cephesi boyalı ve ısı yalıtım amaçlı mantolamalıdır. Bağımsız Bölümün Özellikleri: Daire kuzeydoğuya cephelidir. Salon + 3 oda + banyo + tuvalet + mutfak + kiler + 2 balkondan ibarettir. 1 adet balkon odaya katılmıştır. Yerleri seramik ve parke ile döşenmiştir. Dış cephe doğramaları PVC'den imal edilmiş ve çift camlıdır. İç kapıları hazır panel kapılardandır. İç duvarlar boyalıdır. Banyo ve tuvalette duvarlar fayans kaplıdır. Isıtma tesisatı döşenmiş olup kombi ve radyatörler takılı vaziyettedir. Tavanları kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları hazır kapaklardan imal edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin alanı 121 m2'dir.
Adresi : Saraykent Mah. 376. Sokak Samet Apt. No:15 Zemin Kat No:2 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 05/08/2019 tarih 10824 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27255 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/10/2019
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR