HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/General Şükrü Kanatlı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961322
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : GENERAL ŞÜKRÜ KANATLI MAH. / KANATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ZAFER 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23410 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/23410 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi 1.Mıntıka/General Şükrü Kanatlı Mah. 31 cilt 3089 sayfa 1991 ada 6 parselde kayıtlı 510,43 m2 yüzölçümlü zemin kat 2 nolu bağımsız bölümdeki kat mülkiyetli tam hisseli 36/436 arsa paylı daire nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina III/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, zemin kat, 3 normal kat ile teras kat olmak üzere 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın zemin katında bina girişi, 3 adet daire, normal katlarda her katta 3'er adet daire ile teras katta 1 adet daire olmak üzere toplamda 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada asansör bulunmamaktadır. 2 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu zemin kat 2 bağımsız bölüm nolu daire nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine göre arka cephede yer alan kuzey-doğu-batı cepheli dairedir. Mahallinde yapılan incelemede net alanı 80 m2 brüt alanı ise 94 m2 sahip olup antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 1 balkon hacminden oluşmaktadır. Projesine aykırı olarak mutfak alanı odaya, salonun bir kısmı da mutfağa dönüştürülmüştür. Ayrıca taşınmazın bahçe mesafesinden yaklaşık 16m² alan kapatılarak daire alanına katılmıştır. Projedeki alanı brüt 78m²'dir. Dairenin dış kapısı demir panjurlu ahşap doğramalı, iç kapı doğramaları ahşap ve pencereler pvc.lidir. Taşınmazda tüm zeminler seramik duvarlar ise plastik boyalıdır. Islak zeminler olduğu gibi seramiktir. Mutfakta lamine kaplı mdf dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Taşınmazda ısıtma doğalgaz kombilidir.
Adresi : General Şükrü Kanatlı Mah. Atatürk Cad. Marangoz Osman Sk. No:5 Daire No:2 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 01/10/2018 tarih 8140 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23410 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR