HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/Akıncılar Mahallesi'nde müstakil ev ve bahçesi icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962689
Şehir : Hatay / Antakya
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY EXPRES 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14449 ESAS
Muhammen Bedeli
:
183,028 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2017/14449 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Serinyol/Akıncılar Mah. 3 cilt 237 sayfa 117 ada 30 parselde kayıtlı 401,24 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli tam hisseli taşınmazdır.
Özellikleri : Gayrimenkulün Özellikleri:Söz konusu parsel geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Topografik olarak düz bir yapıya sahip olup yol kotunda yer almaktadır. Rapora konu taşınmaz üzerinde zemin kattan ibaret ve betonarme karkas niteliğinde bina mevcuttur. Yaklaşık olarak 22 yıllıktır. 3A yapı sınıfındandır. 3 oda, 1 salon, antre, banyo, wc ve mutfaktan ibarettir. 142,40m2 mesahalıdır. Mutfak dolapları laminant ve tezgâhları suni mermerdir. Yerleri karo seramik döşeme kaplaması ile kaplıdır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Binanın keşif tarihi itibarı ile onarım maksatlı olarak, iç kapıları ve pencereleri sökülmüş vaziyettedir. Giriş tarafında yer alan yatak odasının balkonu briket duvar ile odaya dahil edilmiştir. Binanın iç ve dış boyasının, bir kısım mahallerde sıvasının, iç ve dış kapıların ve pencerelerin yeniden yapılması gerekmektedir.
Adresi : Serinyol/Akıncılar Mah. Seyran Sk. Antakya / HATAY
İmar Durumu :Antakya Belediye Başkanlığının 30/04/2018 tarih 879 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 183.028,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14449 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR