ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 6+1 dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063060
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : GÜZELYAKA MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 6+1
: 331
Banyo Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 06.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8038 ESAS
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/8038 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61349 Ada, 4 Parsel, GÜZELYAKA Mahalle/Köy, 25 Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm; çatı katlı mesken olup, 2 antre, 6 oda, 1 salon, mutfak, 1 wc, 2 banyo, 1 ebeveyn banyo 2 balkon ve 2 terastan oluşmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Giriş katı: antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre, zemini seramik kaplı, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir.Oda ve salon zeminleri laminat parke, duvarları boyalı, tavanları kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları boyalı ve tavanı kartonpiyerlidir. Tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc ve banyo zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de helataşı ve lavabo bulunmaktadır. Banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkon zeminleri seramik kaplıdır. Üst Kat: antre, 3 oda, banyo, ebeveyn banyo ve 2 terastan oluşmaktadır. Oda ve salon zeminleri laminat parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Antre, zemini seramik kaplı, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Banyo ve ebeveyn banyo zeminleri seramik kaplıdır. Banyoda duşakabin klozet ve dolaplı lavabo, ebeveyn banyoda ise duşakabin ve lavabo bulunmaktadır. Teras zemini seramik kaplıdır.Pencere doğramaları PVC+ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır.Konut, kombi sistem ısıtmalı olup kalorifer petekleri mevcut değildir.Konut, Yol ve girişe göre ön cephelidir.Konutun faydalı kullanımm alanı içten içe yapılan ölçülere göre taplam 331,00 metrekaredir.
Adresi : Güzelyaka Mahallesi, Güzelyaka Caddesi, No:94 13. Kat 25.Bağımsız Bölüm Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 1.501 m2
Arsa Payı : 66/1501
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Takyidatının Aynısıdır.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61349 Ada, 4 Parsel, GÜZELYAKA Mahalle/Köy, 26 Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm; çatı katlı mesken olup, 2 antre, 6 oda, 1 salon, mutfak, 1 wc, 2 banyo, 1 ebeveyn banyo, 2 balkon ve 2 terastan oluşmaktadır. Giriş kapısı çeliktir. Giriş Katı: antre, 3 oda, salon, mutfak, wc , banyo, ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre, zemini seramik kaplı, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Oda ve salon zeminleri laminat parke, duvarları boyalı, tavanları kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları boyalı ve tavanı kartonpiyerlidir. Tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinden suntalam dolaplar mevcuttur. Wc ve banyo zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de helataşı ve lavabo bulunmaktadır. banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkon zeminleri seramik kaplıdır. Üst Kat: antre, 3 oda, banyo, ebeveyn banyo ve 2 terastan oluşmaktadır. Oda ve salon zeminleri laminat parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Antre, zemini seramik kaplı, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Banyo ve ebeveyn banyo zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo, ebeveyn banyoda ise duşakabin ve lavabo bulunmaktadır. Teras zemini seramik kpalıdır. Pencere doğramalı PVC+ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı olup kalorifer petekleri mevcut değildir. Konut, yol ve girişe göre arka cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre toplam 331,00 m²'dir.
Adresi : Güzelyaka Mahallesi, Güzelyaka Caddesi, No:94 13.Kat 26 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 1.501,00 m2
Arsa Payı : 67/1501
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Takyidatının Aynısıdır.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8038 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR