ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 5+1 çatı aralı daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984564
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YENİÇAĞ MAH. / YENİMAHALLE
Oda Sayısı : 5+1
: 213
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/66 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2018/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Yeniçağ Mahallesi, 8058 Ada, 41 Parsel, 405,00 m2 yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği Apartman - Beton olan, 3. Kat, 10 nolu Bağımsız Bölümde Bulunan, 59/405 Arsa Pay/Paydası olan, Bağımsız Bölüm Niteliği Mesken - Çatı Katlı taşınmaz
Taşınmazın Hali Hazır
Durumu : Taşınmazın dosyamızda mevcut bulunan ve bilirkişi tarafından verilen kıymet takdiri raporunda hali hazır durumu hakkında; " Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Yeniçağ Mahallesi, Levent Sokak, No: 49, Emir Apartmanında bulunan, 3. Kat, 10 Bağımsız Bölüm numaralı, Çatı Katlı taşınmazın bulunduğu ana bina; Bina, bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı kattan oluşmaktadır. Bina bitişik nizam yapıdır. Binanın cephesi kabuk sıva + boyalıdır. Binanın giriş kapısı ferforje demir, doğramadır. Binanın giriş zemini mermer, yan duvarları 1.20 m. mermer, üst kısımları fasarit boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık mermer, merdiven korkulukları demirdir. Taşınmazda her katta 2 daire bulunmakta olup, 10 bağımsız bölüm mevcuttur. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Bağımsız bölümde bulunan taşınmaz ise; Çatı Katlı mesken olup, 2 antre, 5 oda, salon, mutfak, wc, 2 banyo, 2 balkon, açık teras ve kapalı terastan oluşmaktadır. Konutta borçlu ikamet etmektedir. Giriş kapısı çeliktir. Giriş Katı: antre, oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre, zemini seramik, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Oda ve salon zeminleri ahşap parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Tezgâhı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgâh altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc ve banyo zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Banyoda küvet, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkon zeminleri seramik kaplıdır. 1 balkon PVC ve cam ile kapatılmıştır. Üst Kat: antre, 4 oda, banyo, kapalı teras ve açık terastan oluşmaktadır. Antre, zemini seramik, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Antrenin köşesinde mutfak hacmi bulunmakta olup, tezgâhı mermer, tezgah alnı seramik, tezgâh altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Oda zeminleri ahşap parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda küvet, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Teras zeminleri seramik kaplıdır. Kapalı terasın tavanı ve yan duvarları ahşap lambri kaplıdır. Açık terasın tavanı ahşap lambri kaplı, korkulukları ferforje demirdir. Pencere doğramaları PVC+ısıcamlı, iç kapılar vernikli ahşap kaplama kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalıdır. Konut, yol ve girişe göre sağ yan cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre toplam 213,00 m2'dir." denilmektedir.
İmar Durumu : Bağımsız Bölüm niteliğinde olan taşınmaz.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Not: 21/03/2019 Tarih ve 30721 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 843 Karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile 31/12/2019 tarihine kadar ki KDV oranı olup, bu tarihten sonra yatırılması halinde yasaların belirlediği oranda KDV uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR