ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 4+1 dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış) Düzeltme İlanına Git

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099831
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ERGAZİ MAH. / BATIKENT
Oda Sayısı : 4+1
: 152
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8996 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA29. İCRA DAİRESİ
2018/8996 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 15026 Ada, 1 Parsel, ERGAZİ İMAR Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Bina yaklaşık 20-25 yıl önce inşa edilmiştir. BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ: GİRİŞ KAT: Bina ana giriş kapısı çeliktir. Giriş kat kapalı veranda, antre, salon,mutfak, wc bölmelerinden oluşmaktadır. Giriş kısmı pvc doğrama ile kapatılarak kapalı veranda haline getirilmiş halen oda olarak kullanılmaktadır. Zemini laminat parke kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Verandanın alanı 16,5 m2 dir. Ana giriş kapısı ve antreye verandadan geçilmektedir. Antre zemini seramik kaplı, duvarları plastik, tavanı fasarit boyalıdır. Sabit ahşap vestiyer vardır. Salon zemini ahşap parke kaplı, duvarları plastik, tavanı fasarit boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı fasarit boyalıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramik kaplıdır. Tezgah alt ve üst balon kapak dolapları ve kombisi vardır. wc merdiven altında olup zemini ve duvarları (kısmen) seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. lavabo ve klozet vardır. Giriş katın kullanılan net alanı (varanda dahil) 58,5 m2 dir. ÜST KAT: Üst kata antreden basamakları ahşap kaplı merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat, antre, 2 oda, banyo ve gömme balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları plastik, tavanı fasarit boyalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı fasarit boyalıdır. Dolaplı lavabo, küvet, duş kabini, klozet ve duş baktaryası vardır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Ön tarafında demir parmaklık vardır. Alanı 5,75 m2 dir. Üst katın kullanılan net alanı 53,5 m2 dir. ÇATI KATI: Çatı katına antreden basamakları ahşap kaplı merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat antre, 2 oda ve depodan oluşmaktadır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanı ahşap lambri kaplı ve eğik plaktır. Odaların zemini ahşap parke kaplı,duvarları plastik boyalı, tavcnı hahşap lambri kaplı ve eğik plaktır. Bir odasında gömme dolap vardır. Depo zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalı, tavcnı ahşap lambri kaplıdır. Çatı katın kullanıl net alanı 40 m2 dir. GENEL ÖZELLİKLERİ: İç kapılar amerikan panel, pencereleri ahşap doğrama ve ısıcamlıdır. Giriş kat pencerelerinde demir korkuluk vardır. Doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılan bina halen mesken olarak kullanılmaktadır. Konutun net alanı(Veranda ve balkon dahil) 152 m2 dir.
Adresi : Kardelen Mahallesi, 2037. Sokak, Güvengirkent Sitesi 1. Blok No:60/1-4 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 152 m²
Arsa Payı : 1/116
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Ankara İl, Çankaya İlçe, 5461 Ada, 4 Parsel, KAZIM ÖZALP Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Bina 35-40 yıl önce inşa edilmiştir. Dairenin girişinde çelik kapı vardır. Daire antre, salon, 2 oda, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Antre zemini mermer, salon ve odaların zemini ahşap parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Salonda şöminesi mevcuttur. Mutfak zemini mermer, duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı verzalik, evyesi çelik, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst laminat dolapları vardır. Penceresi aydınlığa bakmaktadır. wc zemini ve duvarları seramik kapı tavanı plastik boyalıdır. Lavabo ve klozet vardır. Banyo zemini mermer, duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Dolaplı lavabo, küvet, duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. İç kapılar masif ahşap mobilya tipi, pencereleri pvc doğrama, ısıcamlı ve demir korkulukludur. Daire güneş görmekte olup doğal gaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Oldukça eski ve bakımsız durumdadır. Kombisi oda içindedir. Halen kiracısı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Dairenin net alanı 79 m² dir.
Adresi : Kazımözalp Mahallesi, Rabat Sokak No: 22/2 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 79 m2
Arsa Payı : 60/474
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8996 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR