ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038097
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : AVCILAR MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 136
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3894 Esas
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2019/3894 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Avcılar Mahallesi, 61357 Ada, 3 Parsel sayılı 2.020 m² yüzölçümlü ana taşınmazdaki 58/2020 arsa paylı 4 Nolu Konut nitelikli Bağımsız Bölüm tamamı. Ana binanın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalıdır.Her katta 2 daire bulunmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Daire hali hazırda 4 oda salon antre mutfak banyo ebeveyn banyosu WC ve 2 adet balkondan ibarettir. Balkonlar açık olup biri mutfaktan diğeri ise odadan açılmaktadır. Balkon zeminleri seramiktir. Antrede zemin seramik, duvarları kağıt kaplama, tavanı alçı üstü boya ve kartonpiyerlidir. Salon ve tüm odaların zemini laminant parke, duvarları kağıt kaplama, tavanları alçı üstü plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları kağıt kaplamalı, tavanı alçı üstü plastik boyalı, kartonpiyerli, alt üst dolaplar balon kapak, tezgahı mermerittir. Pencere doğramaları ısı camlıdır. Isınma sistemi ısı pay ölçerlidir. Radyatörleri mevcuttur. Daire asansörle çıkıldığında 3. katta kuzey, batı ve güney cephededir. Taşınmaz, halihazırda kiracı tarafından kullanmaktadır. Bağımsız bölüm balkonlarla birlikte 136,50 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Avcılar Mah. 999/1. Cad. Lion Life Evleri 3. Kat No:4 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 2.020,00 m²
Arsa Payı : 58/2020
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : null
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcılarının sunacağı pey miktarı minimum 100,00 TL ve katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde olup, bu miktar ve katlarına uygun olmayan artırmalar dikkate alınmayacaktır..İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3894 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR