ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962426
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/211 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2018/211 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 43039 Ada, 1 Parsel, YUVA Mahallesi, B Blok 1.Kat 7 Bağımsız bölüm no'lu konut (Fiili olarak 6) Keşif mahallinde bağımsız bölümün kapı numarasının 6 olarak geçtiği tespit edilmiştir. Bağımsız bölüm; antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Konutta borçlu ikamet etmektedir. Giriş kapısı çeliktir. Antre zemini seramik kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Oda ve salon zeminleri laminat parke, duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit, mutfak tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc zemini seramik ve duvarları seramik kaplı olup hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda tekne, duşa kabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC+ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut , kombi sistem ısıtmalı, doğalgazlıdır. Konut, girişe göre sağ ön cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre toplam 90,00 m2.dir.
Adresi : Yuva (Turgut Özal) Mahallesi 2293.Sokak No:1,Mesutevler Sitesinde Bulunan, B Blok, 1.Kat, 7 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 90,00 m2
Arsa Payı : 100/8200
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 43041 Ada, 1 Parsel, YUVA Mahallesi, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks konut, bodrum kat, zemin kat ve 1 normal kattan oluşan betonarme kargir bina olup bahçe içindedir. Borçlunun yakını ikamet etmektedir. Bina, dubleks olup cephesi sıva+boyalıdır. Dubleks konutun giriş kapısı çeliktir. Giriş kapısının önünde veranda bulunmaktadır. Bağımsız bölüm; 3 antre, 5 oda, salon, mutfak, 2 wc, wc+banyo, 2 balkondan oluşmaktadır.
Bodrum Kat;Bu kata binanın dışından merdiven ile inilmektedir. Bu kat antre, 2 oda, mutfak ve wc'den oluşmaktadır. Antrezemini seramik, duvarları boyalıdır. Oda zeminleri marley, duvarları boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. İçinde yıpranmış mutfak dolapları bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup, klozet ve lavabo bulunmaktadır.
Giriş Kat;Bu kat antre, salon, mutfak, wc ve balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup, hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır.
1.Kat; Bu kat antre, 3 oda, wc+banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları boyalı tavan kartonpiyerlidir. WC+banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup tekne, duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Pencere doğramaları PVC+ısıcamlı+demirli, iç kapılar ahşap kapıdır. Bodrum katın iç kapılar kontraplak kapıdır. Dubleks konut, kombi ısıtmalı, doğalgazlıdır.Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçüme göre; 152,00 m2.dir.
Adresi : Yuva Mahallesi 2293.SokakNo:2 Mesutevler Sitesinde Bulunan 19 Bağımsız Bölüm Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 152,00 m2
Arsa Payı : 1/36
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/211 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR