ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187421
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : SERHAT MAH. / OSTİM
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/235 Talimat
Muhammen Bedeli
:
265,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/235 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, İvedikköy-İmar Mah., 42821 Ada, 8 Parselde kain, 9.143 m² Beton Apartman nitelikli ana taşınmaz üzerinde A Blokta 1. Katta yer alan 119/9143 arsa payına sahip 6 Nolu bağımsız bölümde bulunan mesken nitelikli taşınmaz bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır. Meskenin bulunduğu Binada asansör, açık otopark, sesli diafon sistemi bulunmaktadır. Mesken,Bina girişine göre sol ön tarafta olup, kuzey batı cephelidir. Projesinde ve mahallinde; Salon, 3 oda, mutfak, banyo, duş, wc, antre, hol ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereleri PVC doğramadır. Salon, oda ve antre zeminleri laminant parke, duvarlar duvar kağıdı kaplamadır. Salon, tüm oda ve antre tavanı kartonpiyer dekorludur. Isıtma sistemi olarak doğalgaz kombi sistemi bulunmaktadır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Serhat Mah. (Tapu kaydında İvedikköy-İmar Mah.) 1323 Cad. A Blok Apt.
No: 1A / 6 YENİMAHALLE / ANKARA
Yüzölçümü : Yasal net kullanım alanı 110 m² (brüt 122 m²)
Arsa Payı : 119/9143
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli 84129 nolu parselasyon planı kapsamında; E:1,00, Hmax:Serbest,
konut kullanımında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 265.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler ve ipotek kaydı olup, tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/235 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR