ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180311
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YENİ BATI MAH. / BATIKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12581 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 14:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2017/12581 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 43256 Ada, 1 Parsel, YUVA Mahalle/Köy, A Blok No:2 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı, dosyamızdan hacizli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmazın bulunduğu bina 1 bodrum+ zemin+7 normal katlıdır. Bina zemin katta 2 konut, 5 dükkan, diğer katlarda her katta 4 konut olmak üzere 30 konut, toplamda 35 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina asansörlüdür. Açık otopark alanı bulunmaktadır. Çevre düzenleme, peyzaj, çocuk parkı ve yeşil alan kısımları mevcuttur. Her türlü altyapı ve Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu daire binanın zemin katında bulunmaktadır. Fiili durumda 3 oda, salon, mutfak, koridor, banyo, wc ve 1 balkon müteşekkildir. Projesi incelendiğinde 2 oda+1 salon olduğu görülmüştür. Daha sonradan bölme duvarlar penceresi olmayan bir oda oluşturulmuştur. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Antre, zemini seramik kaplı, duvar kaplaması alçı üzeri boyalıdır. Vestiyer vardır. Salon ve odaların zemini laminat parke, duvarları alçı üzeri boyalıdır. Fransız balkon vardır, paslanmaz korkuluğu mevcuttur. Tüm tavanlar alçıpan asma tavandır. Mutfak; zemini, tezgah alnı seramik kaplı, duvarları alçı üzeri boyalıdır. İçerisinde laminat mutfak tezgahı ve paslanmaz eviyesi, tezgah altında ve üstünde akrilik kapaklı mutfak dolabı bulunmaktadır. Mutfak ve çocuk odasından girilen ortak 1 balkonu vardır, balkon zemini seramik kaplı, parapet duvar üzerinde korkuluk vardır. Banyo, zemini ve duvarları seramik kaplı olup, içerisinde duş kabini, klozet, lavabo ve aynalı dolap mevcuttur. Ebeveyn banyo; zemini ve duvarları seramik kaplı olup, içerisinde klozet, lavabo ve aynalı dolap mevcuttur. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup, içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Isınma sistemi; kombili, doğalgaz kat kaloriferlidir. Keşif günü itibarı ile petekleri takılıdır. Dairenin net faydalı kullanım alanı 101 m2 dir. Balkon 9,6m2 dir. Taşınmazda keşif günü kiracı oturmaktadır. Taşınmazın ayrıntılı içeriği dosyamızda mevcuttur.
Adresi : Yenibatı Mah. 2412.Sk. No:2 A/2 (Bina Kodu:25747668 - Adres Kodu: 2975525698) Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 7.550 m2
Arsa Payı : 100/7550
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12581 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR