ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137676
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 23.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/23499 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
15.05.2020 10:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 19. İCRA DAİRESİ
2016/23499 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Yuva Mahallesi, 43267 ada, 2 parselde kayıtlı, 5.003 m², ana taşınmaz niteliği arsa, B Blok, 1. kat, 3 no'lu bağımsız bölüm olup,niteliği konut, 109/5003 arsa paylı taşınmaz olup, adresi: Yuva Mahallesi, 2422 Cadde, B Blok, 1. Kat, No:3, Yenimahalle/Ankara'dır.
Taşınmazın bulunduğu bina Kızılay'a kuş uçuşu 15,84 km., Ankara Çevre Yoluna kuş uçuşu 4,39 km uzaklıktadır. Taşınmazın yapı sınıfı 4A olup, 2019 yılı yaklaşık maliyeti 1.270,00 TL/m²'dir. Taşınmazın bulunduğu parselde Blok nizam tarzında yapılmış, zemin kat+7 normal kat+bodrum kattan oluşan bina mevcuttur. Bu binanın tüm katlarında meskenler mevcuttur. Binanın dış cepheleri akrilik boya ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın kat holleri ve merdiven basamakları merdiven kaplamadır. Merdiven korkulukları paslanmazdır. Çatı örtü malzemesi kiremittir, Binada asansör bulunur.
-Kıymet takdirine konu mesken 1. katta bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
-Mahallinde yapılan incelemeye göre taşınmaz net 102,17 m², brüt 117,50 m² alanlıdır. Mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, 1 banyo, 1 wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
-Döşemeler; salon, odalar, koridor ve hol laminant parke, mutfak, banyo ve wc seramik kaplıdır.
-Duvarlar; Banyo, wc fayans kaplıdır. Mutfak duvarları dolaplar arası seramik kaplamadır. Diğer kısımları duvar kağıdı ve su bazlı boyadır. Diğer mahaller alçı sıva üzeri silikon esaslı veya su bazlı boya ile boyalıdır.
-Tavalar; Bütün tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Her mekan kartonpiyerlidir.
-Mutfak; Dolaplar lake boya mdf kapaklı olup, tezgah mermerittir. Ankastre ürünler bulunmaktadır.
-Banyo;Duşa kabin, klozet ve Hilton lavabo mevcuttur.
-Wc; Alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.
-Doğramalar; Ahşap doğrama olup, camlar ısıcamlıdır.
-İç Kapılar; Amerikan panel kapıdır.
-Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz-kombidir. Keşif günü itibariyle radyatörleri takılıdır.
-Taşınmaz iyi kalite malzeme ve işçiliğe sahip olup, genel olarak bakımlı bir meskendir. Taşınmazın keşif esnasında mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
-Taşınmazın çevrede bulunan emsalleri, konumu, merkeze olan mesafesi, çevre koşulları, ulaşım koşulları, Y.Y.M.D., kira getirisi incelendiğinde taşınmazın değeri; 240.000,00 TL olarak tespit edilmiştir. Daha detaylı bilgi ve belgelere dosyasındaki bilirkişi kurulu raporundan ulaşılabilir.
Adresi : Yuva Mahallesi 2422 Cadde B Blok 1. Kat No:3 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 5.003 m²
Arsa Payı : 109/5003
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 15/05/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/23499 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR