ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129622
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12816 Esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/12816
ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI :
Ankara ili Yenimahalle ilçesi Yuva Mahallesi 43129 ada 1 parselde kayıtlı ''A Blok 11 Katlı B Blok 11 Katlı C Blok 9 Katlı Betonarme Mesken ve Arsası'' vasfında ve 12.948,00 m² yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 114/12948 arsa paylı, C Blok 6. Kat 25 nolu ''Mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 1 bodrum + zemin +7 normal kat + Çatı kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam yapıdır. Binanın cephesi sıva boyalıdır. Giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Giriş zemini mermer, yan duvarları 1,20 mermer üstü boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık mermer, merdiven korkulukları demirdir. Katta 4 bağımsız bölüm olup taşınmazda toplam 32 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm ise antre, 3 oda, salon, mutfak, wc,banyo, e.banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çeliktir. Antre zemini seramik, duvarları ve tavanı kartonpiyerli boyalıdır. Oda ve salon zemini laminat parke, duvarları ve tavan kartonpiyerli boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları ve tavanı kartonpiyerli boyalıdır. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik olup, tezgah altında ve üstünde suntalam dolaplar bulunmaktadır. Wc ve banyo zemini, duvarları seramik olup, Wc de klozet ve lavabo mevcuttur. Banyoda tekne, duş kabini, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramiktir. Konut, kombi sistemli, doğalgazlıdır. Pencere doğramaları PVC ısıcamlı ve iç kapılar panel kapıdır. Konut, girişe göre sol ön cephelidir.Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 111,00 m² 'dir.
Adresi : Ankara İli Yenimahalle ilçesi Yuva Mahallesi Kılıç Arslan Caddesi No:36, Akkale Sitesinde bulunan C Blok 6. kat 25 bağımsız bölüm
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1-Beyan:
KM ne Çevrilmiştir. (Başlama Tarihi: 21/02/2017, Bitiş Tarihi:21/02/2017 -Süre)2-Beyan: Yönetim Planı : 25/03/2010
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12816 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR