ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127735
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ATA MAH. / MACUNKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7055 Esas
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
11. İCRA DAİRESİ
2019/7055 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Yenimahalle ilçesi Ata Mah. 46196 ada 2 parselde kayıtlı 12080 m² yüzölçümlü 3 blok kargir apartman vasıflı ana taşınmaz üzerinde 1/96 arsa paylı B blok zemin kat 1 nolu mesken nitelikli taşınmazın bulunduğu ana bina 1 nolu 3 bloklu dilara sitesi içerisinde B blok adıyla yer almaktadır, bina bodrum kat, zemin ve 7 normal kat olarak inşa edilmiştir, binada toplam 32 bağımsız bölüm bulunmaktadır, sitenin etrafı ihata ile çevrilidir, site içerisinde açık otopark mevcuttur, çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan yapı sınıfı olarak 3/B grubu yapı sınıfına girmekte belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır, yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır, satışa konu mesken fiili durum itibariyle antre-koridor, 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc, kiler, 3 balkon mahallerinden oluşmaktadır, meskenin pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır, bağımsız bölüm kombi ısıtmalı olup panel radyatörleri takılıdır, meskende halihazırda kiracı ikamet etmektedir, balkonlar hariç net kullanım alanı 103 m², ayrıca toplam 11,60 m² alanlı 3 adet balkonu mevcuttur, meskenin giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapıdır.
Adresi : Ata Mah. 3499 sok Dilara Sitesi No:2B/1 Yenimahalle / Ankara
Yüzölçümü : 12.080 m²
Arsa Payı : 1/96
İmar Durumu : Belediye imar sınırları içerisinde
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatlı tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7055 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR